Wydarzenia historyczne, które zmieniły świat. Znasz ich datę? [QUIZ]

2020-07-19 7:00 Konrad Marzec
Wydarzenia historyczne, które zmieniły świat. Znasz ich datę? [QUIZ]
Autor: CC Unsplash.com Wydarzenia historyczne, które zmieniły świat. Znasz ich datę? [QUIZ] / Zdjęcie ilustracyjne

Tym razem proponujemy wspólną zabawę z quizem historycznym. Zabieramy was w podróż do wydarzeń, które miały ogromny wpływ na funkcjonowanie świata. O co będziemy pytać? W którym roku miało miejsce przełomowe wydarzenie! Macie 50% szans na dobrą odpowiedź! Dacie radę zdobyć komplet punktów? Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy i zaproszenia znajomych do rozwiązania quizu.

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Przed wami wyjątkowy quiz z historii. Pytamy o wydarzenia, które wpłynęły znacząco na losy świata. Jesteśmy ciekawi, czy znacie ich datę? Macie 50% szans na wybranie dobrej odpowiedzi! Zapraszamy do zabawy i pochwalenia się wynikiem na naszym Facebooku.

Zobacz też inne quizy!