Zatrzymali go po niepokojącym telefonie. Alkomat pokazał nieprawdopodobne liczby!

i

Autor: archiwum serwisu / zdjęcie poglądowe Zatrzymali go po niepokojącym telefonie. Alkomat pokazał nieprawdopodobne liczby!

Totalne wariactwo!

Zatrzymali go po niepokojącym telefonie. Alkomat pokazał nieprawdopodobne liczby!

2023-03-01 15:14

Kolejny odcinek walki kujawsko-pomorskich policjantów z kompletnie pijanymi kierowcami. Tym razem funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od przytomnego świadka, który być może zapobiegł nieszczęściu na drodze. Zatrzymany kierowca opla natychmiast trafił do aresztu.

Pijani kierowcy stwarzają śmiertelne zagrożenie na drogach - to wiemy nie od dziś. Niestety, mimo apeli, próśb i wysokich kar - wielu wciąż ryzykuje i wsiada za kierownicę "na podwójnym gazie". Przykładów nie trzeba daleko szukać. - Oficer dyżurny radziejowskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że kierujący samochodem, jadący drogą wojewódzką nr 266, prawdopodobnie jest pijany - przekazuje asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP Radziejów.

Dobre. Pijany jak bela kierowca wydmuchał miażdżące liczby!

Policjant z Radziejowa dodaje, że na wskazaną trasę udali się policjanci prewencji, którzy w Dobrem napotkali opisany pojazd. Za kierownicą siedział 63-latek, któremu towarzyszyła charakterystyczna woń. Mimo to, nawet doświadczeni funkcjonariusze byli zaskoczeni wynikiem.

- Badanie alkomatem potwierdziło, że zgłoszenie było zasadne. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy i trafił do aresztu. 28 lutego, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna - podsumowuje oficer prasowy KPP Radziejów. Nasza redakcja apeluje do wszystkich czytelników - pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Narażacie w ten sposób innych uczestników ruchu na ogromne niebezpieczeństwo.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Pijany kierowca na zielonogórskim skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia pojazdów