Złodziej samochodu zaatakował pod Toruniem i uciekł na Pomorze Zachodnie

i

Autor: Kujawsko-pomorska policja / Zdjęcie poglądowe Złodziej samochodu zaatakował pod Toruniem i uciekł na Pomorze Zachodnie

Mają go!

Złodziej samochodu zaatakował pod Toruniem i uciekł na Pomorze Zachodnie

2023-03-31 8:00

Policjanci z Torunia pokazali dobrą współpracę z kolegami z województwa zachodniopomorskiego. Efektem było zatrzymanie złodzieja samochodu, który ukradł fiata ducato i znajdujące się w nim narzędzia. - 33-letni mężczyzna trafił do aresztu na najbliższe trzy miesiące - informuje mł. asp. Dominika Bocian z KMP w Toruniu.

Cała sprawa miała swój początek w miniony piątek (24 marca 2023 r.), kiedy to policjanci z grodu Kopernika otrzymali zgłoszenie o kradzieży fiara ducato, zaparkowanego w miejscowości Łubianka (powiat toruński), na ul. Bydgoskiej. - W tym firmowym pojeździe znajdowały się elektronarzędzia. Właściciel oszacował wartość strat na przeszło 72 tysiące złotych - informuje nas mł. asp. Dominika Bocian z KMP w Toruniu.

Ukradł samochód pod Toruniem i uciekł na Pomorze Zachodnie!

- Kryminalni potrzebowali kilkunastu godzin, by zebrać informacje o tym, gdzie pojazd się znajduje i kto jest sprawcą. Podjęli współpracę z policjantami z powiatu drawskiego i dzięki sprawnej wspólnej akcji zatrzymali 33-letniego mężczyznę, mieszkańca tego powiatu - dodaje policjantka z Torunia.

Funkcjonariuszom udało się przy tej okazji odzyskać całość skradzionego sprzętu z wnętrza samochodu. Następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży, a dzień później sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury, stosując wobec niego trzymiesięczny areszt. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Kradzież auta, pościg i strzały! Ale akcja Wielkopolskiej Policji