FC Toruń podczas meczu w Arenie Toruń z rywalem z Katowic

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Znakomity mecz FC Toruń w Białymstoku. "Pomarańczowo-Czarni" gromią rywala

Znakomity mecz FC Toruń w Białymstoku. "Pomarańczowo-Czarni" gromią rywala

2020-11-02 13:59

Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach Statscore Futsal Ekstraklasy dobrze wpłynęła na piłkarzy FC Toruń! "Pomarańczowo-Czarni" w sobotę odnieśli cenne zwycięstwo w Białymstoku pokonując miejscowy MOKS Słoneczny Stok aż 5:1. To dobry znak przed środowym spotkaniem z wicemistrzem Polski - Constractem Lubawa.

Przed sobotnim meczem FC Toruń trener Łukasz Żebrowski podkreślał, że spodziewa się trudnego i wyrównanego meczu. Na szczęście dla fanów "Pomarańczowo-Czarnych", jego zespół znakomicie wszedł w mecz. Już po 13 minutach goście prowadzili 3:0! Gospodarze odpowiedzieli tylko jedną bramką, a jeszcze przed przerwą czwartą bramkę dla torunian zdobył Michał Wojciechowski. Był to gol numer 400 FC Toruń w Futsal Ekstraklasie! Po przerwie gospodarze rzucili się do ataku. Białostoczanie próbowali odrobić straty grając z lotnym bramkarzem, ale zawodnicy FC Toruń zachowali czujność w defensywie. Wynik spotkania na 5:1 ustalił Marcin Mrówczyński. Torunianie odnieśli tym samym czwarte ligowe zwycięstwo w tym sezonie, co ciekawe wszystkie przydarzyły się ekipie Żebrowskiego w delegacjach.

Już w najbliższą środę (4.11) okazja do odczarowania Areny Toruń. FC Toruń zagra z wicemistrzem Polski - Constractem Lubawa. Będzie to kolejny trudny sprawdzian, ale piłkarze z grodu Kopernika z pewnością liczą na domowe przełamanie. Jedno jest pewne - emocji tego dnia na pewno nam nie zabraknie.

Czarny protest kobiet w Toruniu. Ponad 2000 osób wzięło udział w spacerze z czarnymi parasolkami