FC Toruń wraca do gry! Przed piłkarzami trudny wyjazd do Białegostoku [ZAPOWIEDŹ]

2020-10-30 14:45 Konrad Marzec
Mecz FC Toruń z AZS UŚ Katowice w Arenie Toruń
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose FC Toruń wraca do gry! Przed piłkarzami trudny wyjazd do Białegostoku [ZAPOWIEDŹ]

Piłkarze Football Club Toruń po dwutygodniowej przerwie powracają na parkiety Statscore Futsal Ekstraklasy! W najbliższą sobotę (31.10.2020) ekipa z grodu Kopernika zagra na wyjeździe z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok. Trener Łukasz Żebrowski zdaje sobie sprawę, że jego zespół stoi przed niełatwym zadaniem.

FC Toruń wraca do gry! Przed piłkarzami trudny wyjazd do Białegostoku [ZAPOWIEDŹ]

FC Toruń to kolejna drużyna, której plany krzyżował w ostatnim czasie koronawirus. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego po dwóch tygodniach przerwy wracają do gry i zostają rzuceni na głęboką wodę. Przed nimi wyjazd na mecz z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok. Trener "Pomarańczowo-Czarnych" zwrócił przed tym spotkaniem na problem, którym jest brak ustabilizowanej formy zawodników. - W każdym meczu będziemy bardzo ciężko pracować na kolejne punkty - podkreślił Żebrowski.

- Jedziemy oczywiście z zamiarem przywiezienia trzech punktów, bo tak podchodzimy do każdego przeciwnika. Na MOKS jest w naszym zasięgu, ale my musimy poszukać stabilizacji, aby regularnie punktować. Do tej pory pracowaliśmy trochę na przemian, robiliśmy dobre wrażenie, a w kolejnych meczach wychodziliśmy z tym wszystkim na bakier. Musimy sobie z tym poradzić - mówi Żebrowski przed sobotnim meczem.

Czytaj także: Unia Oświęcim - KH Energa Toruń: "Stalowe Pierniki" przegrywają po wyrównanym meczu [ZDJĘCIA]

W poprzednim sezonie mecz w stolicy Podlasia zakończył się remisem 4:4. Teraz także obie drużyny czeka ciężki i trudny pojedynek o każdy centymetr parkietu. - Niezwykle istotne będzie przeciwstawienie się sile fizycznej przeciwnika. Spodziewam się ciężkiego meczu, takiego jak poprzednie konfrontacje z ekipą z Białegostoku. Oni grając u siebie stawiają każdemu trudne warunki - podkreśla trener Łukasz Żebrowski.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. FC Toruń liczy na wsparcie i zachęca do dopingowania przed monitorami. 

Taśmy Kucharskiego: tak był szantażowany Robert Lewandowski