Żużel. Apator ukarany i osłabiony przed meczem z Unią Leszno!

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose / Zdjęcie poglądowe Żużel. Apator ukarany i osłabiony przed meczem z Unią Leszno!

Emocje

Żużel. Legenda poprowadzi drużynę Apatora! Nowe informacje przed meczem z Unią Leszno

2023-06-30 14:02

Żużel: Nie dość, że For Nature Solutions KS Apator Toruń nie wygrywa meczów, to jeszcze ma problemy z karami i kontuzjami. Klub mierzy się m.in. z sankcjami, zarządzonymi przez Komisję Orzekającą Ligi. Wiemy też, że do spotkania 11. kolejki PGE Ekstraligi z Fogo Unią Leszno "Anioły" przystąpią osłabione, a zespół poprowadzi legendarny trener.

Aktualizacja 11:00

W meczu z Fogo Unią Leszno, drużynę For Nature Solutions KS Apatora Toruń poprowadzi legendarny trener Jan Ząbik. Ostatni raz był on za sterami pierwszej drużyny w 2006 roku. W składzie pojawi się Duńczyk Emil Poertner, który zastąpi pod nr 12 Wiktora Lamparta. Nicolai Heiselberg wylądował pod szesnastką.

Wcześniej pisaliśmy:

Komisja Orzekająca Ligi wzięła pod lupę wydarzenia podczas meczu FNS Apator Toruń - Tauron Włókniarz Częstochowa. W czwartek (29 czerwca 2023 r.) pojawił się oficjalny komunikat w tej sprawie. Klub z grodu Kopernika nie uniknął kar.

- Tor podczas tego meczu - zdaniem KOL - był przygotowany do zawodów w taki sposób, że nawierzchnia nie zapewniała płynnej jazdy i możliwości wyprzedzania na całej długości i szerokości. Podkreślono również, że w niektórych miejscach - w szczególności na wyjściu z pierwszego łuku - z powodu tworzących się kolein i nierówności zanotowano upadki zawodników - czytamy na stronie PGE Ekstraligi.

Trener Apatora Toruń zawieszony. Kto poprowadzi drużynę w meczu z Unią Leszno?

- W związku z tym Komisja Orzekająca Ligi nałożyła kary na toromistrza i kierownika zawodów za niewłaściwe wykonywanie swoich obowiązków w postaci zawieszenia (w obu przypadkach) na miesiąc w zawieszeniu na sześć miesięcy. Ponadto KOL ukarała trenera klubu z Torunia - za niewłaściwe wykonywanie obowiązków - karą zawieszenia na miesiąc. Z kolei klub - organizator zawodów - za niewłaściwe wykonywanie obowiązków otrzymał karę pieniężną w wysokości 50.000 zł w zawieszeniu na okres sześciu miesięcy - czytamy w orzeczeniu KOL.

Nasz dziennikarz skontaktował się z Przewodniczącym Rady Nadzorczej toruńskiego klubu, Adamem Krużyńskim. Działacz przekazał "Super Expressowi", że w godzinach popołudniowych orzeczenie KOL zostanie przedyskutowane i do wieczora powinna zapaść decyzja, w sprawie oficjalnego prowadzenia drużyny podczas meczu Apatora z Fogo Unią Leszno. W parku maszyn na pewno obecni będą Tomasz Zieliński (trener drużyny U-24), Marcin Kowalik (trener młodzieży) i legendarny trener Jan Ząbik. Na czwartek, na godzinę 15:00 zaplanowano trening toruńskiego zespołu.

Żużel: Apator osłabiony w meczu z Unią Leszno

Wiemy na pewno, że w piątkowym spotkaniu nie pojawi się Wiktor Lampart. Obsadzający pozycję zawodnika do lat 24 Polak doznał kontuzji. Nieoficjalnie mówi się o złamanej ręce. W składzie Apatora pojawi się debiutant, młody Duńczyk Nicolai Heiselberg. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 18:00. Transmisja telewizyjna w Eleven Sports.

Sonda
Lubisz oglądać żużel?