Żużel. Falubaz - Apator: Tonder bohaterem gospodarzy! Bezbarwni Chris Holder i Miedziński [RELACJA, ZDJĘCIA]

2021-06-06 18:37
Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - eWinner Apator Toruń, zdjęcia z meczu
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - eWinner Apator Toruń, zdjęcia z meczu

W arcyważnym meczu 8. kolejki PGE Ekstraligi, Marwis.pl Falubaz Zielona Góra podejmował ekipę eWinner Apatora Toruń. Obie drużyny walczą o pozostanie w elicie. Gospodarze potrzebowali wygranej jak tlenu, z kolei Anioły Tomasza Bajerskiego chciały odskoczyć od niedzielnego rywala. Wynik, relacja i zdjęcia z tego spotkania znajdziecie na se.pl poniżej.

Żużel. Falubaz - Apator, arcyważne starcie w walce o utrzymanie

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra i eWinner Apator Toruń mają jedno życzenie - pozostać w PGE Ekstralidze na przyszły sezon. Przed niedzielną konfrontacją, gospodarze zajmowali ostatnie miejsce w ligowej tabeli, notując zaledwie jedną wygraną (z ZOOleszcz DPV Logistic GKM-em przy Wrocławskiej). W lepszej sytuacji były "Anioły", które pokonały na Motoarenie drużynę Piotra Żyto 51:39 i rozbiły w grodzie Kopernika grudziądzan 55:35. Na "musiku" byli zatem zielonogórzanie. Ewentualna porażka postawiłaby ich pod ścianą. Sporo się mówiło o tym, jaką nawierzchnię zastaną obie drużyny w niedzielne popołudnie. Z pewnością nie było tak twardo jak przy okazji konfrontacji Falubazu z Betard Spartą Wrocław. Relacja z meczu pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: VI runda DMPJ na Motoarenie w Toruniu. Wyrównane zawody i groza w biegu nr 15 [ZDJĘCIA]

Żużel. Falubaz - Apator, relacja

Początek meczu to stracone szanse gości. Najpierw w 1. biegu Robert Lambert na "kresce" został wyprzedzony przez Piotra Protasiewicza, a w wyścigu młodzieżowym układała się sytuacja na 4:2 dla przyjezdnych, ale Krzysztof Lewandowski nie opanował motocykla na drugim łuku i wpadł w Ragusa. Arbiter Paweł Słupski wykluczył juniora eWinner Apatora. W powtórce Nile Tufft "spotkał" się po starcie z Karolem Żupińskim i młodzieżowiec Aniołów wylądował na torze. Tym razem obyło się bez wykluczenia. W trzeciej odsłonie drugiego biegu mieliśmy... to samo. Zawodnicy nie przejechali nawet jednego kółka. Sędzia ponownie nie dopatrzył się winy żadnego z zawodników. Za czwartym podejściem Tufft znakomicie wyskoczył ze startu, a Fabian Ragus z dziecinną łatwością minął Żupińskiego. Falubaz prowadził 8:4. Chwilę później Jack Holder pokonał duet Tonder-Dudek, ale z tyłu przyjechał Adrian Miedziński. Na zakończenie serii Max Fricke w dobrym stylu pokonał Chrisa Holdera, który prowadził po starcie. Anioły mogły sobie pluć w brodę. W każdym wyścigu po wyjściu spod taśmy miały widoki na coś dobrego, a kończyło się po myśli gospodarzy.

Druga seria to delikatne, ale jednak przebudzenie gości, choć najpierw Tonder i Protasiewicz pokonali duet Lambert&Holder w stosunku 4:2. Australijczyk był bezbarwny i ponownie pojawią się pytania o jego formę na wyjazdach. Gospodarzy cieszyła świetna forma zawodnika do lat 24. Chwilę później Tomasz Bajerski zmienił taktycznie Adriana Miedzińskiego. Pojechał za niego młodszy z braci i wspólnie z Pawłem Przedpełskim nie dali szans Nile Tufftowi i mającemu problemy sprzętowe Patrykowi Dudkowi. Przewaga Falubazu wzrosła ponownie do sześciu punktów po tym jak Zagar pokonał Jacka Holdera w gonitwie nr 7. Lider gości musiał też uważać na Maxa Fricke'a, a junior przyjezdnych ponownie nie był żadnym wsparciem.

O dalszej części meczu można powiedzieć, że Tomasz Bajerski robił co mógł i strzelał rezerwami taktycznymi jak z karabinu. Bardzo dobrze wyglądali Jack Holder, Robert Lambert i Piotr Protasiewicz, ale po drugiej stronie szalał Mateusz Tonder. Ze zmiennym szczęściem startował Matej Zagar, podobnie zresztą jak Patryk Dudek. W biegu nr 12 Robert Lambert i Krzysztof Lewandowski odpowiedzieli wygraną 4:2 na to, co wcześniej zaprezentował duet Tonder - Zagar. Na tablicy wyników było 38:34. Jedną z kluczowych była zatem gonitwa nr 13. Tam "Duzers" w fenomenalnym stylu uciekł na drugim Jackowi Holderowi, a z tyłu Max Fricke uporał się z Lambertem. To dało gospodarzom spory handicap. Przed wyścigami nominowanymi mieliśmy rezultat 42:36. Na stole leżał jeszcze punkt bonusowy.

W biegu nr 14 Patryk Dudek i Max Fricke zapewnili wygraną Marwis.pl Falubazowi. Gospodarzy tylko rozdzielił Chris Holder, a drugą "śliwkę" zanotował świetny z początku Robert Lambert. Brytyjczyk do samej mety atakował rywala, ale bez skutku. Ostatnia gonitwa miała zdecydować o punkcie bonusowym. Ten pojechał do Torunia za sprawą triumfu Pawła Przedpełskiego i trzeciej lokaty Jacka Holdera. 

Bohaterem spotkania bez wątpienia Mateusz Tonder, który z pozycji u24 dostarczył 11 punktów. Po drugiej stronie liderem był wychowanek klubu - Przedpełski. 14+1 tego zawodnika dało jeden cenny punkt ekipie z grodu Kopernika. 

Falubaz - Apator, wynik i punktacja

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - 48

9. Matej Zagar - 4 (0,3,0,1), 10. Max Fricke - 7 (3,1,1,1,1), 11. Piotr Protasiewicz 9 (3,1,1,2,2), 12. Mateusz Tonder - 11 (2,3,3,3,0), 13. Patryk Dudek - 10+1 (1*,d,3,3,3), 14. Nile Tufft - 4 (3,1,0), 15. Fabian Ragus - 3+1 (2*,1,0), 16. Damian Pawliczak - NS

eWinner Apator Toruń - 42

  1. Paweł Przedpełski - 14+1 (1*,3,2,3,2,3)
  2. Adrian Miedziński - 0 (0,-,-,-)
  3. Kamil Marciniec - NS
  4. Chris Holder - 5+1 (2,0,1*,0,2)
  5. Jack Holder - 12+1 (3,2*,2,2,2,1)
  6. Krzysztof Lewandowski - 1 (w,0,0,1)
  7. Karol Żupiński - 1 (1,0,-)
  8. Robert Lambert - 9+1 (2,2,2*,3,0,0)

Sędzia: Paweł Słupski

AQUA Toruń otwarte!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE