Żużel. Falubaz - Apator: Tonder bohaterem gospodarzy! Bezbarwni Chris Holder i Miedziński [RELACJA, ZDJĘCIA]

2021-06-06 18:37
Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - eWinner Apator Toruń, zdjęcia z meczu
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - eWinner Apator Toruń, zdjęcia z meczu

W arcyważnym meczu 8. kolejki PGE Ekstraligi, Marwis.pl Falubaz Zielona Góra podejmował ekipę eWinner Apatora Toruń. Obie drużyny walczą o pozostanie w elicie. Gospodarze potrzebowali wygranej jak tlenu, z kolei Anioły Tomasza Bajerskiego chciały odskoczyć od niedzielnego rywala. Wynik, relacja i zdjęcia z tego spotkania znajdziecie na se.pl poniżej.

Żużel. Falubaz - Apator, arcyważne starcie w walce o utrzymanie

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra i eWinner Apator Toruń mają jedno życzenie - pozostać w PGE Ekstralidze na przyszły sezon. Przed niedzielną konfrontacją, gospodarze zajmowali ostatnie miejsce w ligowej tabeli, notując zaledwie jedną wygraną (z ZOOleszcz DPV Logistic GKM-em przy Wrocławskiej). W lepszej sytuacji były "Anioły", które pokonały na Motoarenie drużynę Piotra Żyto 51:39 i rozbiły w grodzie Kopernika grudziądzan 55:35. Na "musiku" byli zatem zielonogórzanie. Ewentualna porażka postawiłaby ich pod ścianą. Sporo się mówiło o tym, jaką nawierzchnię zastaną obie drużyny w niedzielne popołudnie. Z pewnością nie było tak twardo jak przy okazji konfrontacji Falubazu z Betard Spartą Wrocław. Relacja z meczu pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: VI runda DMPJ na Motoarenie w Toruniu. Wyrównane zawody i groza w biegu nr 15 [ZDJĘCIA]

Żużel. Falubaz - Apator, relacja

Początek meczu to stracone szanse gości. Najpierw w 1. biegu Robert Lambert na "kresce" został wyprzedzony przez Piotra Protasiewicza, a w wyścigu młodzieżowym układała się sytuacja na 4:2 dla przyjezdnych, ale Krzysztof Lewandowski nie opanował motocykla na drugim łuku i wpadł w Ragusa. Arbiter Paweł Słupski wykluczył juniora eWinner Apatora. W powtórce Nile Tufft "spotkał" się po starcie z Karolem Żupińskim i młodzieżowiec Aniołów wylądował na torze. Tym razem obyło się bez wykluczenia. W trzeciej odsłonie drugiego biegu mieliśmy... to samo. Zawodnicy nie przejechali nawet jednego kółka. Sędzia ponownie nie dopatrzył się winy żadnego z zawodników. Za czwartym podejściem Tufft znakomicie wyskoczył ze startu, a Fabian Ragus z dziecinną łatwością minął Żupińskiego. Falubaz prowadził 8:4. Chwilę później Jack Holder pokonał duet Tonder-Dudek, ale z tyłu przyjechał Adrian Miedziński. Na zakończenie serii Max Fricke w dobrym stylu pokonał Chrisa Holdera, który prowadził po starcie. Anioły mogły sobie pluć w brodę. W każdym wyścigu po wyjściu spod taśmy miały widoki na coś dobrego, a kończyło się po myśli gospodarzy.

Druga seria to delikatne, ale jednak przebudzenie gości, choć najpierw Tonder i Protasiewicz pokonali duet Lambert&Holder w stosunku 4:2. Australijczyk był bezbarwny i ponownie pojawią się pytania o jego formę na wyjazdach. Gospodarzy cieszyła świetna forma zawodnika do lat 24. Chwilę później Tomasz Bajerski zmienił taktycznie Adriana Miedzińskiego. Pojechał za niego młodszy z braci i wspólnie z Pawłem Przedpełskim nie dali szans Nile Tufftowi i mającemu problemy sprzętowe Patrykowi Dudkowi. Przewaga Falubazu wzrosła ponownie do sześciu punktów po tym jak Zagar pokonał Jacka Holdera w gonitwie nr 7. Lider gości musiał też uważać na Maxa Fricke'a, a junior przyjezdnych ponownie nie był żadnym wsparciem.

O dalszej części meczu można powiedzieć, że Tomasz Bajerski robił co mógł i strzelał rezerwami taktycznymi jak z karabinu. Bardzo dobrze wyglądali Jack Holder, Robert Lambert i Piotr Protasiewicz, ale po drugiej stronie szalał Mateusz Tonder. Ze zmiennym szczęściem startował Matej Zagar, podobnie zresztą jak Patryk Dudek. W biegu nr 12 Robert Lambert i Krzysztof Lewandowski odpowiedzieli wygraną 4:2 na to, co wcześniej zaprezentował duet Tonder - Zagar. Na tablicy wyników było 38:34. Jedną z kluczowych była zatem gonitwa nr 13. Tam "Duzers" w fenomenalnym stylu uciekł na drugim Jackowi Holderowi, a z tyłu Max Fricke uporał się z Lambertem. To dało gospodarzom spory handicap. Przed wyścigami nominowanymi mieliśmy rezultat 42:36. Na stole leżał jeszcze punkt bonusowy.

W biegu nr 14 Patryk Dudek i Max Fricke zapewnili wygraną Marwis.pl Falubazowi. Gospodarzy tylko rozdzielił Chris Holder, a drugą "śliwkę" zanotował świetny z początku Robert Lambert. Brytyjczyk do samej mety atakował rywala, ale bez skutku. Ostatnia gonitwa miała zdecydować o punkcie bonusowym. Ten pojechał do Torunia za sprawą triumfu Pawła Przedpełskiego i trzeciej lokaty Jacka Holdera. 

Bohaterem spotkania bez wątpienia Mateusz Tonder, który z pozycji u24 dostarczył 11 punktów. Po drugiej stronie liderem był wychowanek klubu - Przedpełski. 14+1 tego zawodnika dało jeden cenny punkt ekipie z grodu Kopernika. 

Falubaz - Apator, wynik i punktacja

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - 48

9. Matej Zagar - 4 (0,3,0,1), 10. Max Fricke - 7 (3,1,1,1,1), 11. Piotr Protasiewicz 9 (3,1,1,2,2), 12. Mateusz Tonder - 11 (2,3,3,3,0), 13. Patryk Dudek - 10+1 (1*,d,3,3,3), 14. Nile Tufft - 4 (3,1,0), 15. Fabian Ragus - 3+1 (2*,1,0), 16. Damian Pawliczak - NS

eWinner Apator Toruń - 42

  1. Paweł Przedpełski - 14+1 (1*,3,2,3,2,3)
  2. Adrian Miedziński - 0 (0,-,-,-)
  3. Kamil Marciniec - NS
  4. Chris Holder - 5+1 (2,0,1*,0,2)
  5. Jack Holder - 12+1 (3,2*,2,2,2,1)
  6. Krzysztof Lewandowski - 1 (w,0,0,1)
  7. Karol Żupiński - 1 (1,0,-)
  8. Robert Lambert - 9+1 (2,2,2*,3,0,0)

Sędzia: Paweł Słupski

AQUA Toruń otwarte!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE