Chciał zarobić na giełdzie. Stracił 50 tysięcy złotych! Oszuści wzięli go podstępem

2021-10-13 9:30
Chciał zarobić na giełdzie. Stracił 50 tysięcy złotych! Oszuści wzięli go podstępem
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Chciał zarobić na giełdzie. Stracił 50 tysięcy złotych! Oszuści wzięli go podstępem

Sopocka policja przyjęła w miniony weekend zgłoszenie od 28-latka, który miał zostać oszukany w internecie. Mężczyzna zainwestował pieniądze na giełdzie internetowej. Wpłacił łącznie aż 50 tysięcy złotych, jednak pieniędzy już nie odzyskał. Mundurowi wyjaśniają tę sprawę i apelują o "szczególną ostrożność przy inwestowaniu środków na giełdach internetowych, rynkach kryptowalut czy podczas zakupów akcji różnych firm za pośrednictwem fałszywych portali".

Jak oszuści zachęcili 28-latka do wpłacenia tak pokaźnej kwoty? - Pokrzywdzony na jednym z portali poznał mężczyznę, który pisał mu o szybkich zyskach podczas krótkich transakcji na giełdzie internetowej. Twierdził, że zna się na tym. Zachęcony opowieściami znajomego 28-latek dał się namówić na zainwestowanie przy jego pomocy pieniędzy na giełdzie, a następnie ściągnął wskazaną przez niego aplikację i założył konto na stronie internetowej giełdy - tłumaczą sopoccy policjanci. Młody mężczyzna twierdził, że początkowo wszystko było w porządku. Po wpłaceniu kilkuset złotych zyskał kilkadziesiąt złotych, które przelał na swoje konto bankowe. Za drugim razem zainwestował już kilka tysięcy złotych i w ciągu kolejnych tygodni zarobił na tym 8 tysięcy kryptowalut. Jak się okazało, nie mógł już przelać tych pieniędzy na swoje konto bankowe. - By je rzekomo wypłacić, pokrzywdzony zgodnie z informacjami otrzymywanymi od serwisu giełdowego wpłacał na konto kolejne tysiące złotych, m.in. jako podatki, marża albo trzykrotność nielegalnego depozytu konta. Ponadto wysyłał zdjęcia dokumentu tożsamości. W ten sposób, nie mający pojęcia o inwestowaniu na giełdzie 28-latek, przelał łącznie około 50 tysięcy złotych, których już nie odzyskał - informuje sopocka policja.

Sonda
Co robisz z oszczędnościami?

- Gdy od jednego ze swoich starych znajomych 28-latek dowiedział się, że wobec strony internetowej tej giełdy wydane jest ostrzeżenie przez komisję finansową, zorientował się, że został oszukany i o wszystkim zaalarmował policję - podaje KMP w Sopocie.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek transakcji przez internet.

Mateusz Borek o SKANDALU w meczu z Albanią. Mówi o DESZCZU BUTELEK
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE