Chłopczyk wypadł z promu, mama wyskoczyła za nim! W jakim stanie są poszkodowani?

i

Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER; Shutterstock

Dramat!

7-latek wypadł z promu. Mama wskoczyła za nim. Ziścił się czarny scenariusz [AKTUALIZACJA]

2023-06-30 11:36

Tą sprawą żyją nie tylko Polacy. W miniony czwartek, 29 czerwca z promu Stena Spirit wypadło 7-letnie dziecko, a za nim, bez wahania, do morza wyskoczyła 36-letnia mama. Po godzinie oboje zostali odnalezieni. Śmigłowce przetransportowały ich do szpitala w szwedzkiej Karlskronie. Niestety, ziścił się fatalny scenariusz.

Aktualizacja 11:30

Niestety, ziścił się czarny scenariusz. Oficer prasowy Komendanta Głównego Policji inspektor Mariusz Ciarka poinformował, że 7-latek i jego mama nie żyją. Zgodnie z procedurą, policja poinformuje o tym bliskich. Do sprawy będziemy wracać. Pogrążonej w żałobie rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Wcześniej pisaliśmy:

O tym, że matka wyskoczyła z promu Stena Spirit, aby ratować 7-letniego syna mówi się w całej Polsce. Dramatyczne sceny rozegrały się w miniony czwartek (29 czerwca 2023 r.) po godzinie 16:00. Prom płynął z Gdyni do Karlskrony i znajdował się na środku Bałtyku. Gdy chłopiec znalazł się za burtą, kobieta bez wahania rzuciła się do wody, bo w pierwszej kolejności chciała pomóc synkowi. - Zostali odnalezieni i zabrani helikopterem do szpitala - poinformowało szwedzkie Centrum Ratownictwa Morskiego i Lotniczego. Szwedzcy dziennikarze ustalili, że służby znalazły kobietę po 59 minutach, a kilka minut później dotarły do chłopca.

Czytaj więcej o sprawie: Dziecko wypada za burtę, matka skacze za nim na pełnym morzu. Dramatyczna akcja ratunkowa

7-latek wypadł promu Stena Spirit. Mama wskoczyła za nim. W jakim stanie są poszkodowani?

Na miejscu trwała dramatyczna akcja ratunkowa. Centrum Ratownictwa Morskiego wysłało na miejsce swoje jednostki oraz helikoptery ratownicze. Akcję wspomagały służby z Danii oraz Polski oraz znajdujące się w pobliżu okręty NATO, które przerwały wykonywane ćwiczenia.

W tej chwili najwięcej pytań dotyczy tego, w jakim stanie jest dwójka Polaków. Nasz dziennikarz skontaktował się w tej sprawie z Henrikiem Magnellem, szefem sztabu kryzysowego regionu Blekinge, ale ten oświadczył krótko, że na ten moment nie komentuje stanu zdrowia poszkodowanych. Co wiemy na pewno?

- Matka i dziecko byli nieprzytomni, kiedy zajmowano się nimi na pokładzie helikoptera. Ratownicy rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową - ustalił szwedzki serwis gp.se. Za 7-latka i jego mamę bohaterkę trzymamy mocno kciuki! Do sprawy będziemy wracać w kolejnych materiałach.

Matka z synkiem ponad godzinę walczyli o życie w morzu. Zapytaliśmy ekspertów, ile stopni ma Bałtyk o tej porze roku oraz jakie są szanse na przeżycie w morzu.

Szczegóły w galerii - KLIKNIJ ZDJĘCIE PONIŻEJ

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?
Gdynia: 30 latek groził wysadzeniem promu!
Listen on Spreaker.