Gdańsk: Obywatel Ukrainy padł ofiarą prześladowania. Prokuratura stawia zarzuty

Policja [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: mat. pras.

Gdańscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy znieważyli obywatela Ukrainy, uszkodzili mu samochód, a także grozili mu z uwagi na jego przynależność narodowościową. Podejrzani w tej sprawie usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Grozi im długa odsiadka.

Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przekazała PAP, że na jednej z ulic Suchanina dwaj mężczyźni zniszczyli zaparkowany samochód. - Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że gdy 26-latek siedział w aucie razem ze znajomymi, podeszli dwaj mężczyźni, którzy metalowym narzędziem zaczęli uderzać w samochód pokrzywdzonego - tłumaczyła rzeczniczka. Sprawcy wybili w aucie szyby, a także uszkodzili karoserię, po czym uciekli. Zaatakowany 26-latek wycenił stary z tytułu tych zniszczeń na 1,5 tysiąca złotych. Policjanci ustalili również, że sprawcy zniszczenia pojazdu od początku kwietnia prześladują młodego mężczyznę z powodu jego narodowości.

W miniony wtorek rano zatrzymano podejrzanych. To 28-letni gdańszczanin i jego 34-leteni znajomy. Odpowiedzą oni także za to, że w kwietniu publicznie znieważyli obywatela Ukrainy i grozili mu. W środę usłyszeli zarzuty, również dopuszczenia się czynu o charakterze chuligańskim. Nałożono na nich zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

Złodziej alkoholu wybrał fatalne miejsce. Wbiegł z towarem pod radiowóz!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE