Gdańsk: Wyłudzili od seniorów 420 tysięcy złotych. Aresztowano czterech oszustów

2021-06-10 13:30
Policja [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: mat. pras.

Cztery osoby podejrzane o udział w gangu wyłudzającym pieniądze od seniorów metodą "na policjanta" zostały tymczasowo aresztowane. Od listopada 2019 roku do stycznia 2020 roku zatrzymani oszukali pokrzywdzonych na ponad 420 tysięcy złotych. O sprawie poinformowała PAP st. asp. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Choć podejrzanych ujęto już w maju, Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, z uwagi na prowadzone czynności, dopiero teraz zezwoliła na ujawnienie szczegółów.

- Funkcjonariusze ustalili kolejnych sprawców, którzy uprzednio już zostali skazani za tożsame przestępstwa. W toku prowadzonego śledztwa zostali oni zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 30 do 40 lat, podejrzani o udział w tego typu oszustwach, których rola sprowadzała się nie tylko do odbioru pieniędzy, ale również do organizowania tego przestępczego procederu - tłumaczy st. asp. Karina Kamińska.

Reprezentacja Polski przyjechała do Gdańska

Śledczy ustalili, że zatrzymani od listopada 2019 roku do stycznia 2020 roku na terenie województwa pomorskiego i śląskiego oszukali co najmniej 11 osób. - Dzwoniąc do pokrzywdzonych, podawali się za oficerów policji i kłamali, że senior ma wziąć udział rzekomo w policyjnej akcji przeciwko oszustom, przekazując pieniądze - wyjaśnia gdańska funkcjonariuszka. Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o wyłudzenie od pokrzywdzonych ponad 420 tysięcy złotych.

Podejrzanym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 8 lat, a za oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości do 10 lat więzienia.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE