Gmina Potęgowo. Złodziej trzyma fotopułapkę w domu. Urządzenie wciąż robi zdjęcia i przesyła je urzędnikom

i

Autor: Facebook / Gmina Potęgowo Gmina Potęgowo. Złodziej trzyma fotopułapkę w domu. Urządzenie wciąż robi zdjęcia i przesyła je urzędnikom

Wielki Brat patrzy!

Gmina Potęgowo. Złodziej trzyma fotopułapkę w domu. Urządzenie wciąż robi zdjęcia i przesyła je urzędnikom

2022-09-09 11:42

Złodziej ukradł fotopułapkę, którą gmina Potęgowo (woj. pomorskie) wykorzystywała do ustalenia osób m.in. podrzucających śmieci. Co ciekawe, urządzenie nadal pracuje i wysyła zdjęcia urzędnikom z domu złodzieja. Urzędnicy na zwrot fotopułapki czekają do piątku. Z naszych informacji wynika, że urządzenie wciąż nie zostało zwrócone.

Zwracamy się z prośbą do osoby, która przywłaszczyła sobie fotopułapkę, będącą własnością gminy, o jej zwrot do jutra, tj. do 9 września 2022 r. w sekretariacie Urzędu Gminy w Potęgowie (pok. 14). W przeciwnym razie sprawa zostanie skierowana na Policję! – napisali w czwartek urzędnicy na gminnym Facebooku. Do wpisu jest dołączone zdjęcie, które fotopułapka wykonała i przesłała do gminy. Na rozmazanej fotografii widać wnętrze pokoju. Można dostrzec meblościankę, filiżankę stojącą na stole i włączony telewizor. Fotopułapka to rejestrator audio-wideo wyposażony w czujnik, który automatycznie uruchamia migawkę w momencie wykrycia ruchu. W zależności od ustawień kamera może wykonywać pojedyncze zdjęcie, serię ujęć lub krótki materiał filmowy.

Złodziej ma czas do piątku, 9 września. O godz. 11 zadzwoniliśmy do urzędu z pytaniem, czy złodziej oddał urządzenie. Usłyszeliśmy w sekretariacie, że fotopułapka nadal nie została zwrócona. Internauci kpią ze złodzieja. - Jakiś order bym przygotował, jakiś odpowiednik nagrody Darwina - napisał pan Adam.

Czytaj też: Po blacie kuchennym do łóżka. Tak wygląda mikrokawalerka w Gdańsku. Cena? Szok!

Kolno. Złodziej włamał się do baru i przyrządził sobie kebaba
Sonda
Czy widząc złodzieja, zareagowałbyś i próbował go zatrzymać?