Gronajny: Pijany kierowca zabił dwie osoby. Miał 3,5 promila

2021-08-04 17:49
Gronajny: Pijany kierowca zabił dwie osoby. Miał 3,5 promila
Autor: KWP Gdańsk Gronajny: Pijany kierowca zabił dwie osoby. Miał 3,5 promila

Gronajny. Pijany kierowca zabił dwie osoby. Miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Siadł za kierownicą i zabrał dwóch pasażerów. On przeżył, ale oni nie mieli już tyle szczęścia. Zginęli na miejscu. Jaką karę powinien ponieść pijany kierowca? Sąd właśnie podjął ważną decyzję dotyczącą jego przyszłości – 31-latek został aresztowany.

Makabryczny wypadek niedaleko miejscowości Gronajny (gm. Sztum) na Pomorzu okazał się tragiczny w skutkach. Pijany kierowca zabił dwie osoby – podróżujących z nim pasażerów. Miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, ale przeżył. Jego towarzysze nie mieli tyle szczęścia. Sąd właśnie podjął ważną decyzję dotyczącą przyszłości 31-latka – został aresztowany. Jaką karę powinien ponieść? Do tragedii pod Sztumem doszło w sobotę, 24 lipca. – Kierujący samochodem osobowym marki Peugeot na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Autem podróżowało trzech mężczyzn. Śmierć na miejscu poniosło dwóch pasażerów, 31-letni mężczyzna, mieszkaniec Sztumu oraz 51-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Sztum – informują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie, którzy zajmują się wyjaśnianiem okoliczności tragedii.

Zobacz też: Władysławowo: Zwęglone zwłoki w spalonej przyczepie kempingowej!

Makabra na torach w Falenicy. Pociąg rozjechał mężczyznę

31-letni kierowca trafił do szpitala, ale przeżył. W momencie wypadku był pijany. – Badanie wykazało ponad 3,5 promila w jego organizmie – potwierdzają policjanci. Jaką karę powinien ponieść sprawca wypadku, który wsiadł za kółko nietrzeźwy i doprowadził do takiej tragedii? Odpowiedź przyniesie dopiero wyrok sądu, a ten podjął właśnie ważną decyzję w tej sprawie. – Wczoraj Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – informują policjanci ze Sztumu. I przypominają, że za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, znajdując się jednocześnie w stanie nietrzeźwości, podejrzanemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Gronajny: Pijany kierowca zabił dwie osoby. Miał 3,5 promila
Autor: KWP Gdańsk Gronajny: Pijany kierowca zabił dwie osoby. Miał 3,5 promila
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE