Mieli lecieć na Wyspy Kanaryjskie, wylądowali w Warszawie. Poważna usterka samolotu

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Pfüderi Mieli lecieć na Wyspy Kanaryjskie, wylądowali w Warszawie. Poważna usterka samolotu

Awaryjne lądowanie

Mieli lecieć na Wyspy Kanaryjskie, wylądowali w Warszawie. Poważna usterka samolotu

2022-08-15 22:50

Samolot linii Enter Air, który wystartował w poniedziałek (15.08) wieczorem z lotniska w Gdańsku i miał lecieć na Wyspy Kanaryjskie, awaryjnie lądował na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wcześniej załoga zgłosiła usterkę. Zamiast trafić na rajskie wyspy, wczasowicze wysiedli w stolicy. Co dalej z ich wakacjami?

Fatalnie zaczęły się wakacje osób lecących z Trójmiasta na Wyspy Kanaryjskie. Zamiast wysiąść w raju, trafili do Warszawy. Przymusowo. Po starcie samolotu wykryto problem techniczny, który zmusił załogę do awaryjnego lądowania.

Samolot linii Enter Air wystartował o godz. 18.00 z gdańskiego lotniska i miał lecieć na Wyspy Kanaryjskie. Już na starcie zanotował opóźnienie. W Trójmieście było dziś wyjątkowo burzowo, a to nie ułatwiało pracy pilotom i obsłudze naziemnej lotniska.

Dosyć szybko po starcie załoga zgłosiła usterkę i przekazała, że chce lądować w Gdańsku – przekazała w rozmowie z PAP rzeczniczka Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, Agnieszka Michajłow.

Samolot krążył nad Zatoką Gdańską, bo konieczne było wypalenie paliwa. Miał wylądować w Gdańsku, ale w międzyczasie zdecydowano, że jednostka poleci do Warszawy, bo nad Trójmiastem przechodziła silna burza. Ostatecznie ok. godz. 20.00 samolot Enter Air wylądował na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie.

Pasażerowie polecą z Warszawy innym samolotem, najszybciej jak będzie to możliwe, uwzględniając konieczność skompletowania załogi oraz ograniczenia w funkcjonowaniu obu lotnisk w godzinach nocnych. Turyści zarówno w Warszawie jak i na Fuerteventurze zostaną przetransportowani do hoteli – ogłosił zespół linii Enter Air w komunikacie dotyczącym dzisiejszej usterki i feralnego lotu na Wyspy Kanaryjskie.

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
SZOK! Polki zgarnęły wszystkie medale we wspinaczce sportowej podczas ME w Monachium!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE