Pomorskie: Demolował sklep, choć powinien był siedzieć w więzieniu. Poszukiwany przez sąd trafił za kraty

2021-07-14 13:30
Pomorskie: Demolował sklep, choć powinien był siedzieć w więzieniu. Poszukiwany przez sąd trafił za kraty
Autor: KPP Lębork Pomorskie: Demolował sklep, choć powinien był siedzieć w więzieniu. Poszukiwany przez sąd trafił za kraty

Funkcjonariusze z lęborskiej patrolówki zatrzymali agresywnego 35-latka. Mężczyzna wszczął awanturę w sklepie na terenie gminy Cewice. Uszkodził drzwi oraz zniszczył część wyposażenia. Po zatrzymaniu wyszło na jaw, że był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Wcześniej skazano go za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Teraz grożą mu dodatkowe konsekwencje.

Do awantury doszło w poniedziałkowy wieczór (14 lipca). - Nietrzeźwy mężczyzna niszczył wyposażenie sklepu. Z ustaleń mundurowych wynika, że sprawca bez przyczyny awanturował się i zaczepiał klientów, a upomniany przez ekspedientkę przewrócił na podłogę półkę z alkoholami. Sprzedawczyni zamknęła drzwi wejściowe do sklepu i zadzwoniła na policję. Wtedy mężczyzna kopniakami próbował wyważyć drzwi, powodując ich uszkodzenie - podaje Komenda Powiatowa Policji w Lęborku.

Stróże prawa obezwładnili 35-latka i wylegitymowali go. Wtedy okazało się, że to mężczyzna poszukiwany przez gdański sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. - Był on skazany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyzna. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz już nie uniknie kary - tłumaczą funkcjonariusze z powiatu lęborskiego.

Śledczy przedstawił zatrzymanemu kolejne zarzuty. Mowa o uszkodzeniu i zniszczeniu mienia. Grozić mu będzie za to dodatkowa kara 5 lat pozbawienia wolności.

Ciężarówka wyprzedzała kolumnę pojazdów na krajowej ósemce. O mały włos od tragedii!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE