Marszałek województwa ma koronawirusa! Mieczysław Struk zakażony

2020-03-29 8:00 mt / OM
Pomorskie: Marszałek województwa ma koronawirusa! Mieczysław Struk zakażony
Autor: Platforma Obywatelska RP / CC BY-SA 2.0 / Wikipedia.org

"Wśród osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia, jestem niestety również ja" - napisał w sobotni wieczór Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Jaki jest jego stan? "Czuje się dobrze i przebywa w izolacji domowej" - informuje Urząd Marszałkowski.

Marszalek woj. pomorskiego chory na koronawirusa Urząd został poddany dezynfekcji

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W województwie pomorskim odnotowano kolejne przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W sumie, od początku epidemii do soboty (28 marca), testy dały wynik pozytywny u 36 osób w regionie.

- Wśród zakażonych osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia, jestem niestety również ja. Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu, są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie - ogłosił wczoraj Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Struk został objęty kwarantanną domową. Jak zapowiedział, zamierza dalej pracować zdalnie, za pośrednictwem telefonu i internetu, będąc w stałym kontakcie ze współpracownikami.

Żona marszałka również została objęta kwarantanną domową. Sanepid zadecyduje, jakie środki należy podjąć w stosunku do innych osób, mających na co dzień kontakt ze Strukiem, zwłaszcza jego najbliższych współpracowników.

- Raz jeszcze mocno apeluję do wszystkich Was o zostawanie w domach i ograniczenie kontaktów. Jak sami widzicie, wirus może zaskoczyć każdego z nas - zaapelował marszałek.

Posłuchaj, ile czasu koronawirus żyje poza organizmem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami