Pomorskie: "Silny deszcz i burze z gradem"! IMGW publikuje nowe alerty [PROGNOZA POGODY]

2021-07-08 15:00
Pomorskie: Silny deszcz i burze z gradem! IMGW publikuje nowe alerty [PROGNOZA POGODY]
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Pomorskie: "Silny deszcz i burze z gradem"! IMGW publikuje nowe alerty [PROGNOZA POGODY]

Burzowa aura w województwie pomorskim! Pogoda zmienia się z minuty na minutę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada poważne zagrożenie. Wczorajsze popołudnie było dla strażaków w naszym regionie wyjątkowo pracowite. Niestety, wiele wskazuje na to, że i dzisiaj czekają ich wezwania do zalanych ulic czy powalonych drzew. Jakie są prognozy?

Burze, gradobicie i ulewy na Pomorzu! - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 do 30 mm, lokalnie do 40 mm, a także porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - czytamy w ostrzeżeniu pierwszego stopnia, wydanym przez IMGW. Przytoczony komunikat ma obowiązywać do godziny 22:00 w czwartek (8 lipca). Niestety, od tego momentu ważny będzie alert drugiego stopnia. - Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami do 60 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do około 100 km/h. Lokalnie grad - brzmi treść ostrzeżenia, które pozostanie w mocy aż do jutrzejszego poranka. Oba następujące po sobie alerty obowiązują na całym obszarze województwa pomorskiego. W pozostałych regionach mamy do czynienia z podobnymi zapowiedziami synoptyków, zaś na wschodzie kraju problem stanowią utrzymujące się upały.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego dla niemal całej Polski. Część alertów mówi o bardzo wysokich temperaturach. Inne zaś, również te dotyczące Pomorza, ostrzegają przed gwałtownymi burzami. Jak należy interpretować pomarańczowy alert IMGW? - Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności - czytamy w objaśnieniu.

W nadchodzący weekend spodziewane są wskazania termometrów około 24 stopni Celsjusza. Może również przelotnie padać. Na początku nadchodzącego tygodnia synoptycy przewidują kolejny skok temperatur, nawet do 30 stopni w ciągu dnia i 20 kresek powyżej zera w nocy.

Jak walczyć z nadmiernym poceniem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE