Rodzice wylali już morze łez

Świętowanie urodzin przerodziło się w dramat! Julek, Wojtek i Szymek roztrzaskali się na drzewie. "Zawsze trzymali się razem"

2023-07-18 15:44

Byli praktycznie nierozłączni. Julek, 16 lat skończył dokładnie 3 lipca, a Wojtek świętował 22. urodziny na godzinę przed tragedią. Do paczki należał jeszcze Szymek. Oprócz przyjaźni łączyło ich jeszcze zamiłowanie do piłki nożnej i szybkiej jazdy. Nie wiadomo, który z nich wpadł na pomysł, żeby podczas nieobecności rodziców Julka wziąć klucze do mini coopera i ruszyć na tragiczną przejażdżkę. Rodzice całej trójki wciąż są w szoku. W jednej chwili stracili swoich ukochanych synów na zawsze.

- Chłopacy świętowali urodziny Wojtka i Julka. To byli tacy grzeczni młodzieńcy, zawsze trzymali się razem. To wielka tragedia dla nas wszystkich - usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców wsi pod Sztumem na Żuławach. - Nie pamiętam tak tragicznego wypadku na naszym terenie, a od wielu lat jestem policjantem. W tym wypadku zginęli tak młodzi ludzie. Pełni życia... - mówi nam jeden ze sztumskich funkcjonariuszy.

Zobacz: Nie było ich w domu. Gdy wrócili, ich 16-letni syn i dwie inne osoby już nie żyły

Przypomnijmy, do wypadku doszło na prostej drodze pod Sztumem (województwo pomorskie). Droga jest tu bardzo wąska z piaszczystym poboczem, na którym rosną wysokie drzewa. Pod jednym z nich palą się białe znicze. To właśnie w to drzewo, w nocy z piątku na sobotę (14/15 lipca), z ogromna prędkością uderzył samochód marki mini cooper. Z pojazdu została tylko kupa złomu. Niestety, nikt nie przeżył...

Oficjalny komunikat policji jest taki, że 16-letni kierujący samochodem osobowym marki mini cooper, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

Policjanci w sprawie tego tragicznego wypadku będą prowadzić śledztwo pod nadzorem prokuratury. Postarają się ustalić, w jaki sposób Julian wszedł w posiadanie kluczyków od samochodu swoich rodziców.- Bólu bliskich nie da się opisać. Nawet, jak ustalimy, jak chłopak wziął kluczyki, to co z tego. Im życia już nikt i nic nie zwróci. Ich rodzice nigdy nie pogodzą - mówi nam jeden z policjantów.

Sonda
Czy policji uda się ustalić przebieg tragedii?
Kraków: tragiczny wypadek przy moście Dębnickim w Krakowie. Nie żyje czterech młodych mężczyzn