Wejherowo: Z sekatorem do parku po kwiaty dla kelnerki. Romantyk czy wandal?

2020-08-05 21:00 Paweł Tabędzki
Wejherowo: Z sekatorem do parku po kwiaty dla kelnerki. Romantyk czy wandal?
Autor: Straż Miejska w Wejherowie Wejherowo: Z sekatorem do parku po kwiaty dla kelnerki. Romantyk czy wandal?

Ten człowiek już nieraz pomylił wejherowski Park Cedrona z kwiaciarnią. Przyłapywany na wycinaniu róż mężczyzna w ostatnich dniach dwukrotnie został ukarany mandatem. Jak się okazało, piękne bukiety ze skradzionych kwiatów szykował dla kelnerki z lokalnej restauracji. Pracę przy ich splataniu umilał sobie spożywanymi na ławeczce trunkami, za co również spotkała go kara. - Żarty się skończyły - przekonują strażnicy miejscy, ostrzegając osoby o podobnych zapędach.

Z sekatorem po kwiaty do parku? W Wejherowie takie wybryki są na porządku dziennym. - Sprawca został przyłapany na wycinaniu róż w minioną sobotę (1 sierpnia). Za swój czyn otrzymał wówczas mandat karny. Tego samego wykroczenia dopuścił się jednak po raz drugi. W Parku Cedron pojawił się w środowy poranek (5 sierpnia). Został zarejestrowany przez kamerę miejskiego monitoringu - tłumaczą strażnicy miejscy z Wejherowa. - Romantyk otrzymał kolejny mandat - dodają mundurowi.

Funkcjonariusze zapewniają, że będą chronić kwiaty i krzewy w miejscach użytku publicznego przed dewastacją. - Apelujemy do romantyków, aby po bukiety udawali się do kwiaciarni, a nie na miejskie klomby.

Amatorzy picia pod chmurką również muszą mieć się na baczności. - Żarty się skończyły - ostrzegają strażnicy. - Miejsca rekreacyjne są dobrem chronionym i wspólnym wszystkich mieszkańców - dodają.

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.