Wybory parlamentarne 2019. Tysiące osób spoza Gdańska będą mogły oddać tu głos!

2019-10-09 14:30 PT
Wybory
Autor: Grzegorz Kluczyński

Ta liczba robi ogromne wrażenie! Ponad 11 tysięcy osób dopisało się do spisu wyborców w Gdańsku przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi. Pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich wydali prawie trzy tysiące zaświadczeń do głosowania. To nie koniec, bo urzędnicy będą jeszcze analizować złożone wczoraj wnioski.

Wtorek (8 października) był ostatnim dniem na dopełnienie formalności dla każdego, kto chciał dopisać się do spisu wyborców w stolicy Pomorza. Liczba osób, które zdecydowały się na taki krok, jest naprawdę duża.

Dokumenty składane były najczęściej w wersji elektronicznej. Ponad 6,5 tysiąca wniosków wpłynęło do gdańskiego magistratu przez internet.

Powyższe statystyki pozwalają wierzyć, że frekwencja na Pomorzu i w skali kraju będzie wyższa, niż miało to miejsce przed czterema laty. Do urn poszło wtedy zaledwie 50,92 procenta Polaków uprawnionych do głosowania.

Wybory parlamentarne 2019 [TERMIN | SZCZEGÓŁY]

Wybory parlamentarne 2019 to najważniejsze wydarzenie polityczne w Polsce w trwającym roku. Najbliższe wybory do Sejmu i Senatu, których data została wyznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę, zgodnie z postanowieniem głowy państwa odbędą się 13 października. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7:00 do 21:00. Zgodnie z kodeksem wyborczym obywatele uprawnieni do głosowania wybiorą na czteroletnią kadencję w sumie 460 posłów i 100 senatorów.

Na kogo głosować będzie polska wieś? ZOBACZ WIDEO: