Wypadek w Gdańsku. Toyota potrąciła mężczyznę wysiadającego z tramwaju

i

Autor: Policja Gdańsk

Zmiotła toyotą pasażera wysiadającego z tramwaju. Dramatyczne sceny w Gdańsku

2022-07-01 21:08

Groźny wypadek w Gdańsku. Dokładnie 20 czerwca przed godziną 21:00 policjanci zostali powiadomieni o potrąceniu wysiadającego z tramwaju mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Oliwskiej. Policjanci opublikowali nagranie z wypadku.

Wypadek w Gdańsku, którego nagranie opublikowała policja, miało miejsce 20 czerwca przed godziną 21.00 przy ul. Oliwskiej. Jak podają mundurowi, kierująca toyotą 29-letnia mieszkanka Gdańska, jadąc na wysokości przystanku, nie przepuściła wychodzących na przystanku pasażerów tramwaju. Kobieta wjechała w jednego z nich! Poszkodowany trafił do szpitala. Poniżej można zobaczyć szokujące nagranie. Policjanci udostępnili je "ku przestrodze".

Czytaj również: Gdańsk: 21-latek porażony prądem. Wszedł na wagon kolejowy, by zrobić sobie zdjęcie

Gdańsk: Potrącenie mężczyzny na ul. Oliwskiej

- Kobieta była trzeźwa. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej toyotą - informuje policja.

Zobacz także: Gdańsk. Ksiądz ZGWAŁCIŁ nastolatkę dwa razy! Sąd złagodził wyrok

- Przypominamy, że zgodnie z art. 26 pkt 6 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego nieznajdującego się przy chodniku. Jeżeli przystanek nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek wjeżdża tramwaj lub stoi na nim, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju lub na chodnik - przypominają mundurowi.

Sonda
Czy niebezpieczni kierowcy powinni tracić prawo jazdy na zawsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE