19-letni Dawid M. podźgał taksówkarza nożem. Stanął przed sądem

2021-12-14 12:00
Dawid M. podźgał taksówkarza nożem. Stanął przed sądem
Autor: WAWAHOTNEWS24 Dawid M. podźgał taksówkarza nożem. Stanął przed sądem

Krwawy napad na taksówkarza miał miejsce w lutym br. na Mokotowie. 19-letni Dawid M. zamówił wieczorem kurs do hotelu w okolicach Stadionu Narodowego, ale w trakcie jazdy zmienił docelowy adres na ulicę Modzelewskiego. Gdy przyszło do płacenia, młody mężczyzna wyjął nagle paralizator i zaatakował 56-letniego taksówkarza. Potem zaczął dźgać kierowcę nożem. W poniedziałek, 13 grudnia, stanął przed sądem.

Wypadki rozegrały się w czwartek 25 lutego ok. godz. 21. Po dotarciu na miejsce Dawid M. chciał zapłacić kartą, a kiedy transakcja została odrzucona, zaczął kłócić się z taksówkarzem. W pewnym momencie 19-latek użył paralizatora, a następnie wyjął nóż i trzykrotnie brutalnie dźgnął taksówkarza w plecy. Ranny mężczyzna próbował jeszcze gonić nożownika, ale szybko osłabł z powodu znacznego upływu krwi. Trafił do szpitala. Młody bandyta, którego oprócz policji szukali koledzy taksówkarza, niedługo później został zatrzymany.

W poniedziałek, 13 grudnia, sprawa znalazła finał w Sądzie Okręgowym. Na ławie oskarżonych usiadł Dawid M. który odpowiada m.in. za usiłowania zabójstwa i kradzież z użyciem przemocy. Na rozprawę przyszedł poszkodowany taksówkarz Dariusz J.; sąd przesłuchał też 6 świadków – policjantów i medyków, którzy brali udział w akcji ratunkowej, a także współlokatora 19-latka. Przed sądem 19-latek próbował tłumaczyć, że nie chciał zabić taksówkarza, a jedynie ukraść telefony komórkowe, które zobaczył w aucie.

Proces odroczono do 16 grudnia – swoje opinie przedstawią biegli z zakresu medycyny, sąd zapozna się też z opinią psychologiczną oskarżonego.

Sonda
Często jeździsz taksówkami?
Nowa stacja PKP Warszawa-Targówek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE