Dramatyczna akcja na tarasie Pałacu Kultury. O krok od tragedii

2021-08-03 9:06
Głowa chłopca zakleszczyła się między filarami
Autor: Państwowa Straż Pożarna Głowa chłopca zakleszczyła się między filarami

Ten wjazd na szczyt Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie 4-letni chłopiec zapamięta na długo. Straż Pożarna musiała interweniować po tym, jak włożył swoją głowę pomiędzy dwa betonowe filary barierki na tarasie widokowym. Nagle okazało się, że nie może jej wyciągnąć! Strażacy nie użyli do akcji żadnego sprzętu. W oswobodzeniu chłopca pomógł zwykły olej spożywczy.

Zgłoszenie o zakleszczonym małym chłopcu na szczycie Pałacu Kultury i Nauki strażacy dostali w niedzielę około godziny 18.20. 4-latek włożył głowę pomiędzy betonowe filary barierki na tarasie widokowym. Gdy strażacy dotarli na miejsce, kierujący działaniami ratowniczymi wjechał na górę, by ocenić sytuację. Zastał wystraszonego chłopca patrzącego w dół z trzydziestego piętra. Postanowił, że do oswobodzenia chłopca nie ratownicy nie będą używali sprzętu.

- Działania zastępu PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ciągłym wsparciu psychicznym dziecka. Betonowe słupki oraz główkę dziecka posmarowano olejem roślinnym, następnie odpowiednio ułożono główkę dziecka i udało się ją uwolnić – przekazał mł. ogn. Marcin Krupka z warszawskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Dziecko natychmiast zostało przekazane w ręce mamy. Rodzice odmówili pomocy medycznej dla dziecka. Chłopiec czuł się dobrze i dostał od strażaków, maskotkę „misia ratownika”.

Biały fortepian stanął na lotnisku Chopina. Podróżni mogą słuchać pięknych koncertów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE