4-letni Oluś walczy o życie. Szansę na szczęśliwe dzieciństwo odbiera mu potworna choroba

i

Autor: KPP w Łosicach 4-letni Oluś walczy o życie. Szansę na szczęśliwe dzieciństwo odbiera mu potworna choroba

Pilnie potrzebna pomoc

4-letni Oluś walczy o życie. Szansę na szczęśliwe dzieciństwo odbiera mu potworna choroba

2023-09-24 12:24

Oluś wraz ze swoim bratem bliźniakiem urodzili się w sierpniu 2019 roku. Byli zdrowymi chłopcami. Nic nie zapowiadało, że szczęście rodziny przerwie potworna diagnoza. U kilkumiesięcznego Olka wykryto guza w korze mózgu. Chłopczyk przeżył operacje ratujące życie oraz chemioterapię. Nie był to jednak koniec walki dzielnego maluszka. Pojawiła się nowa przerażająca diagnoza. 4-letni dziś Oluś walczy z ostrą białaczkę szpikową. By wygrać z chorobą, potrzebuje wsparcia osób o dobrych sercach.

Choroba zabiera szczęśliwe dzieciństwo Olusia

Pod koniec kwietnia 2020 roku rodzice zaledwie kilkumiesięcznego Olka usłyszeli potworną diagnozę - ogromny guz o wielkości 6 cm w prawej komorze mózgu ich ukochanego maleństwa. Konieczna była operacja ratująca życie chłopczyka. Przeprowadzono ją 6 maja. Lekarzom udało się wówczas wyciąć 1/3 guza oraz pobrać materiał do badania histopatologicznego. Po dwóch dniach przyszedł wynik badania, a wraz z nim kolejny cios - rak splotu naczyniówkowego w najgorszym stopniu złośliwości - bardzo rzadki i agresywny nowotwór.

Kolejną operację Oluś przeszedł już kilka dni później, 11 maja. Lekarzom udało się usunąć całość guza. Jednak nie był to koniec walki o życie i zdrowie chłopczyka. W badaniach genetycznych stwierdzono zespół Li Fraumenii, czyli chorobę na podłożu genetycznym powodującą zwieszone ryzyko zachorowań na ciężkie nowotwory. Oddział szpitalny stał się drugim domem Olusia, który przeszedł 18 cykli chemioterapii.

Minęła zaledwie pół roku od zakończenia leczenia, a kolejna diagnoza zmroziła rodzinę - Zespół Mielodysplastyczny prowadzą do ostrej białaczki szpikowej, którą wyleczyć może jedynie przeszczep szpiku.

Obecnie Olek jest już po dwóch przeszczepach szpiku, a jego rodzice stają przed dalszą walką o życie synka. W czerwcu 2023 roku usłyszeli bowiem słowo, które budzi największy lęk w przypadku zaleczonych chorób nowotworowych - wznowa.

Chłopczyk znów będzie walczył o życie we wrocławskim Przylądku Nadziei. Niestety na pobyt i dojazdy do Wrocławia rodzinie potrzebne są duże nakłady finansowe, które przewyższają ich możliwości.

Każdy może pomóc Olkowi

- Tata Olka na co dzień troszczy się o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu łosickiego. Jest dzielnicowym łosickiej komendy Policji. Wielokrotnie pomagał i nadal pomaga mieszkańcom swojego rejonu służbowego. Teraz oboje rodziców i brat bliźniak potrzebują pomocy w walce o życie małego Olusia - podaje łosicka policja.

Pomóc Olusiowi w dalszej walce można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: "2708 pomoc dla Olusia Jasińskiego"

- Proszenie o wsparcie, szczególnie finansowe nie jest dla nas łatwe. Niestety zdajemy sobie sprawę, że na dłuższą metę, bez pomocy ludzi o dobrym sercu, będzie nam bardzo trudno. Prosimy o wsparcie finansowe oraz modlitwę, które przyczynią się do tego, żeby nasz Oluś mógł wrócić do zdrowia i cieszyć się życiem - apelują rodzice Olka cytowani na stronie Fundacji Kawałek Nieba.

Sonda
Czy wspierasz internetowe zbiórki pieniędzy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany