Tragiczna wiadomość

Tragedia w Trzcianach pod Legionowem. 90 minut walczyli o życie 13-latka. Zmarł kilka godzin później

2022-08-05 13:07

Dotarły do nas smutne informacje. Nie żyje 13-letni chłopiec, który w czwartek, 4 sierpnia, topił się w kąpielisku w Trzcianach pod Legionowem. Służby wydostały chłopca ze zbiornika po 30 minutach i rozpoczęła się heroiczna walka o jego życie. Po 90 minutach reanimacji nastolatkowi udało się przywrócić funkcje życiowe. Niestety, jak się dowiedzieliśmy, 13-latek zmarł w szpitalu.

Reanimacja chłopca trwała 90 minut

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w niewielkiej miejscowości Trzciany pod Legionowem. 13-letni chłopiec nagle zniknął pod taflą wody w kąpielisku. Na miejsce natychmiast wezwano służby, które były zdeterminowane, by uratować dziecko. Pół godziny trwały poszukiwania chłopca w wodzie, potem przystąpiono do heroicznej walki o jego życie. Nieustanna reanimacja chłopca trwała aż 1,5 godziny.Zgłoszenie otrzymaliśmy chwilę przed godziną 16. Reanimacja rozpoczęła się po godzinie 16 i trwała ponad godzinę. Zostały przywrócone funkcje życiowe. W okolicach godziny 17:30 z miejsca zdarzenia odleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – mówił „Super Expressowi” mł. bryg. Łukasz Szulborski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

13-latek był pod wodą przez 30 minut

Na miejscu był dziennikarz „Super Expressu”, który rozmawiał ze świadkami. – Wszystko działo się na terenie prywatnej i niestrzeżonej plaży, gdzie obowiązują opłaty za wejście. Dziecko przebywało w towarzystwie wujka, cioci i dalszej rodziny. Najprawdopodobniej byli to obywatele Ukrainy. Na miejsce tragedii przyjechali zapłakani rodzice 13-latka – przekazał dziennikarz.

13-latek nagle wskoczył do głębszej wody i zaczął się topić. Zniknął pod lustrem wody i przebywał tam przez około 30 minut. W tym czasie próbowano go odratować – dodał.

ZOBACZ TEŻ: Reanimacja 13-latka trwała przez półtorej godziny! Pod wodą przebywał 30 minut. To cud

Pięciolatek utopił się w studzience kanalizacyjnej urzędniczka stanęła przed sądem

Policja w Legionowie: 13-latek zmarł w szpitalu

Cudem odratowany chłopiec trafił do szpitala. Niestety, dotarły do nas wyjątkowo smutne informacje, że 13-latek zmarł jeszcze tego samego dnia w medycznej placówce, do której trafił. - Mogę potwierdzić, że niestety 13-letni chłopiec zmarł  w szpitalu. To dla nas ciężkie chwile, wszyscy jesteśmy przybici. Jeszcze 4 sierpnia każdy z nas cieszył się z cudu. Postępowanie w sprawie prowadzi prokuratura w Legionowie – powiedziała w rozmowie z nami oficer prasowa legionowskiej policji, podkom. Justyna Stopińska. 

Sonda
Czy umiesz pływać?
Listen to "Wakacje dopiero się zaczęły, a już jest tragiczne. Coraz więcej utonięć." on Spreaker.