Tragiczna wiadomość

Tragedia w Trzcianach pod Legionowem. 90 minut walczyli o życie 13-latka. Zmarł kilka godzin później

2022-08-05 13:07

Dotarły do nas smutne informacje. Nie żyje 13-letni chłopiec, który w czwartek, 4 sierpnia, topił się w kąpielisku w Trzcianach pod Legionowem. Służby wydostały chłopca ze zbiornika po 30 minutach i rozpoczęła się heroiczna walka o jego życie. Po 90 minutach reanimacji nastolatkowi udało się przywrócić funkcje życiowe. Niestety, jak się dowiedzieliśmy, 13-latek zmarł w szpitalu.

Reanimacja chłopca trwała 90 minut

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w niewielkiej miejscowości Trzciany pod Legionowem. 13-letni chłopiec nagle zniknął pod taflą wody w kąpielisku. Na miejsce natychmiast wezwano służby, które były zdeterminowane, by uratować dziecko. Pół godziny trwały poszukiwania chłopca w wodzie, potem przystąpiono do heroicznej walki o jego życie. Nieustanna reanimacja chłopca trwała aż 1,5 godziny.Zgłoszenie otrzymaliśmy chwilę przed godziną 16. Reanimacja rozpoczęła się po godzinie 16 i trwała ponad godzinę. Zostały przywrócone funkcje życiowe. W okolicach godziny 17:30 z miejsca zdarzenia odleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – mówił „Super Expressowi” mł. bryg. Łukasz Szulborski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

13-latek był pod wodą przez 30 minut

Na miejscu był dziennikarz „Super Expressu”, który rozmawiał ze świadkami. – Wszystko działo się na terenie prywatnej i niestrzeżonej plaży, gdzie obowiązują opłaty za wejście. Dziecko przebywało w towarzystwie wujka, cioci i dalszej rodziny. Najprawdopodobniej byli to obywatele Ukrainy. Na miejsce tragedii przyjechali zapłakani rodzice 13-latka – przekazał dziennikarz.

13-latek nagle wskoczył do głębszej wody i zaczął się topić. Zniknął pod lustrem wody i przebywał tam przez około 30 minut. W tym czasie próbowano go odratować – dodał.

ZOBACZ TEŻ: Reanimacja 13-latka trwała przez półtorej godziny! Pod wodą przebywał 30 minut. To cud

Pięciolatek utopił się w studzience kanalizacyjnej urzędniczka stanęła przed sądem

Policja w Legionowie: 13-latek zmarł w szpitalu

Cudem odratowany chłopiec trafił do szpitala. Niestety, dotarły do nas wyjątkowo smutne informacje, że 13-latek zmarł jeszcze tego samego dnia w medycznej placówce, do której trafił. - Mogę potwierdzić, że niestety 13-letni chłopiec zmarł  w szpitalu. To dla nas ciężkie chwile, wszyscy jesteśmy przybici. Jeszcze 4 sierpnia każdy z nas cieszył się z cudu. Postępowanie w sprawie prowadzi prokuratura w Legionowie – powiedziała w rozmowie z nami oficer prasowa legionowskiej policji, podkom. Justyna Stopińska. 

Sonda
Czy umiesz pływać?
Listen to "Wakacje dopiero się zaczęły, a już jest tragiczne. Coraz więcej utonięć." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE