Trzciany koło Legionowa

Reanimacja 13-latka trwała przez półtorej godziny! Pod wodą przebywał 30 minut. To cud

2022-08-04 18:12

Parę minut przed godziną 16 (4 sierpnia) doszło do tragedii. Pod wodą w Trzcianach znalazł się 13-latek. Od razu rozpoczęto poszukiwania dziecka. Na miejsce zadysponowano kilka jednostek straży pożarnej. Pojawiły się pojazdy z PSP Legionowo, WOPR, JRG1 z łódką oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Aktualizacja - piątek, 5.08

Niestety, mimo starań ratowników i lekarzy, chłopiec zmarł. Dokładne przyczyny i okoliczności tragedii ustali prokuratura. Więcej o tym piszemy w tym miejscu >>> Tragedia w Trzcianach pod Legionowem. 90 minut walczyli o życie 13-latka. Zmarł kilka godzin później

Wcześniej pisaliśmy:

Reanimacja 13-latka trwała 90 minut

O włos od śmierci! W malutkiej miejscowości Trzciany pod Nowym Dworem Mazowieckim w zbiorniku wodnym topił się 13-latek. Dziecko znalazło się pod wodą. Niemalże natychmiast rozpoczęła się akcja ratunkowa i poszukiwawcza. Na miejsce wezwano służby.

Zgłoszenie otrzymaliśmy chwilę przed godziną 16. Reanimacja rozpoczęła się po godzinie 16 i trwała ponad godzinę. Zostały przywrócone funkcje życiowe. W okolicach godziny 17:30 z miejsca zdarzenia odleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – mówił „Super Expressowi” mł. bryg. Łukasz Szulborski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

ZOBACZ TEŻ: Mężczyzna utonął w jeziorze przy Nowym Dworze Mazowieckim. Jego ciało odnaleziono po godzinie

Chłopak znajdował się 30 minut pod wodą

Na miejscu pojawił się również dziennikarz „Super Expressu”. Reporter rozmawiał ze świadkami zdarzenia. – Wszystko działo się na terenie prywatnej i niestrzeżonej plaży, gdzie obowiązują opłaty za wejście. Dziecko przebywało w towarzystwie wujka, cioci i dalszej rodziny. Najprawdopodobniej byli to obywatele Ukrainy. Na miejsce tragedii przyjechali zapłakani rodzice 13-latka – przekazał dziennikarz.

13-latek nagle wskoczył do głębszej wody i zaczął się topić. Zniknął pod lustrem wody i przebywał tam przez około 30 minut. W tym czasie próbowano go odratować – dodał.

NIE PRZEGAP: Koszmar pod Nasielskiem na Mazowszu. Staruszek utopił się w szambie

Chłopak został odnaleziony, był nieprzytomny i nie miał zachowanych funkcji życiowych. Rozpoczęto reanimację 13-latka. – Po ponad godzinnej reanimacji przywrócono funkcje życiowe dziecku. Został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – podsumował dziennikarz.

Topiła się w aucie, które wjechało do Bugu. 46-latka nie żyje
Sonda
Umiesz pływać?
Listen to "Wakacje dopiero się zaczęły, a już jest tragiczne. Coraz więcej utonięć." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE