kozłowski afera

i

Autor: PD/ Super Express, ARCH PRYW

Afera w urzędzie w Otwocku! Członek komisji próbował nakłonić ją do wycofania skargi

2021-04-03 7:00

Wracamy do afery w Zarządzie Gospodarki Mieszkaniowej w Otwocku. Po tym, jak sekretarka złożyła skargę do prezydenta miasta na niestosowne zachowanie Dyrektora ZGM Bartłomieja K. sprawę będzie wyjaśniać specjalna komisja urzędników. Na jej czele stoi zastępca prezydenta Paweł Walo. I już pojawiają się wątpliwości, czy osoby rozpatrujące skargę będą obiektywne. Jedna osoba z komisji na początku lutego próbowała nakłonić sekretarkę do wycofania skargi.

Ośmioosobowa komisja została powołana przez prezydenta Jarosława Margielskiego w środę 17 marca. Będzie rozpatrywać skargę byłej sekretarki, która zarzuca dyrektorowi Bartłomiejowi K. mobbing oraz niestosowne zachowanie. W jej skład wchodzi zastępca prezydenta Paweł Walo, przewodnicząca rady miasta Monika Kwiek, przewodniczący komisji skarg, wniosków i petycji Andrzej Gurdziel, a także sekretarz miasta Piotr Bartoszewski, naczelniczka wydziału podatków Agnieszka Mądry, audytor Andrzej Kubiak, inspektor z działu kadr Iwona Bogalska oraz prawniczka z urzędu miasta Marta Potrzuska – Karwińska.

Przez pandemię nie wiadomo jednak, w jaki sposób ta skarga będzie rozpatrywana i jak obie strony złożą wyjaśniania. Do tego wszystkiego komisja będzie musiała przesłuchać świadków. Możliwe, że zmianie ulegnie skład komisji, bo ofiara ma obawy, czy komisja będzie obiektywna.

Afera w Otwocku. Mobbing w ZGM. Dyrektor do sekretarki. Nie zarobię przez panią 30 tys.

Już wysłała pismo do wojewody w sprawie zmiany osób w komisji. - Wysłałam pismo do Wojewody, bo mam obawy, że jedna z osób w komisji może być nieobiektywna w mojej sprawie – mówi ofiara. Jak twierdzi już raz jedna osoba z komisji próbowała nakłonić ją do wycofania skargi. - Na początku lutego złożono mi propozycję, bym wycofała skargę – tłumaczy. Była sekretarka 10 marca złożyła też pismo do Jarosława Margielskiego o zawieszenie Bartłomieja K. w obowiązkach dyrektora na czas trwania postępowania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE