Policjanci grzebią w śmietnikach i kwietnikach w centrum Warszawy

i

Autor: TOMASZ RADZIK/ SUPER EXPRESS Policjanci grzebią w śmietnikach i kwietnikach w centrum Warszawy

Akcja służb w centrum Warszawy. Policjanci grzebią w śmietnikach

Zmasowana tajemnicza akcja służb w centrum Warszawy. Przed Uniwersytetem Warszawskim pojawił się ciężki sprzęt strażacki oraz zamaskowani i uzbrojeni po zęby policjanci z psami. Z kolei w samym centrum Warszawy zaroiło się od policjantów, którzy zaczęli zaglądać do każdego kosza na śmieci czy kwiatowego klombu. Wiemy czego szukali...

Jak udało nam się ustalić, te dwie akcje odbywały się zupełnie niezależnie. Na uniwerku był alarm bombowy. Pirotechnicy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie sprawdzali budynek Audytorium Maximum.

- O godzinie 11.55 policjanci poprosili nas o asystę przy sprawdzeniu pirotechnicznym na Krakowskim Przedmieściu w okolicy Uniwersytetu Warszawskiego. Na miejscu jest jeden nasz zastęp. Nie mam informacji o jaką bombę chodzi i co dokładnie jest sprawdzane - przekazał nam kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

W okolicy gmachu uniwersytetu pojawił się ciężki policyjny sprzęt. Ubrani w wojskowe umundurowanie, zamaskowani i z psami tropiącymi specjalni policjanci z legionowskiego Centrum Szkolenia Policji zajęli się przeszukiwaniem budynków.

Ostatecznie „bomba” okazała się… torbą z warzywami. A co z mundurowymi w centrum?...

Od mundurowych roiło się również w okolicy ronda Dmowskiego i Domów Towarowych Centrum. - Policjanci przeszukują kosze na śmieci. Zaglądają pod każdy kamień, ławkę i drzewko - przekazał nam nasz reporter Tomasz Radzik. Sekcja prasowa Komendy Stołecznej Policji nie potwierdza, że trwa sprawdzenie pirotechniczne w mieście. - Mogę jedynie powiedzieć, że trwa akcja zatrzymania dwóch osób podejrzanych w centrum - powiedziała Małgorzata Wersocka z KSP.

Jak udało nam się ostatecznie ustalić nieoficjalnie - policjanci zachowywali się tak nerwowo, bo poszukiwali broni. Podejrzany mężczyzna mógł ją wyrzucić do kosza na śmieci, czy między krzaki w rabatki. Szczegóły tej akcji mają być znane w piątek.

Godzina „W" w Warszawie. 77. rocznica Powstania Warszawskiego.