KOSZMAR KIEROWCÓW TRWA

Armagedon na warszawskim Mokotowie. Zabrali pasy ruchu i zwęzili kolejną ulicę

2023-06-08 15:26

To kolejny etap budowy torowiska na trasie do Wilanowa. Pomiędzy ul. św. Bonifacego i Dolną, wykonawca zabierze pas dla autobusów w kierunku centrum. Kierowcy wciąż będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – po jednym w każdym kierunku. Zmiany obejmą również ul. Idzikowskiego, gdzie budują nowy ciepłociąg. Ulica zostanie zwężona.

Warszawa, Mokotów. Koszmar kierowców. Zwężona jezdnia i brak buspasów

Na trasie przyszłej linii tramwajowej do Wilanowa wykonawca wprowadza kolejne zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy będą musieli wytrzymać kolejne, gigantyczne korki tworzące się na ul. Sobieskiego.

W nocy z 7 na 8 czerwca, na odcinku od ulicy św. Bonifacego do skrzyżowania z ul. Dolną i Chełmską zlikwidowano istniejący buspas. Dla wszystkich kierowców dostępne pozostaną dwa pasy – po jednym w każdym kierunku. Autobusy będą poruszały się razem z innymi pojazdami. To będzie znacznie wydłużało trasę kierowców, którzy podróżują przez Mokotów, na trasie budowy tramwaju. Służby nadzoru ruchu będą obserwować przejazd pojazdów komunikacji miejskiej.

Oprócz tego, z samego rana w czwartek, 8 czerwca, zmiany wprowadzono również na ul. Idzikowskiego. To tutaj budowany jest nowy ciepłociąg, a kolejny etap tych prac wymusza zajęcie fragmentu jezdni pomiędzy ulicą Jana III Sobieskiego i al. Witosa. Kierowcy będą mieli w tym miejscu po jednym pasie w każdym kierunku.

Jak informuje ratusz, do połowy przyszłego roku cała trasa tramwajowa do Wilanowa będzie kompletna. A przed końcem 2024 roku zostanie oddany ostatni odcinek – odnoga trasy wzdłuż ulicy św. Bonifacego.

Sonda
Czy tramwaje w Warszawie są bezpieczne?