Autobus z dziećmi wjechał na przejazd kolejowy. Wszczęto śledztwo. Ile grozi kierowcy?

2022-05-23 16:14
Autobus z dziećmi wjechał na przejazd kolejowy. Wszczęto śledztwo. Ile grozi kierowcy?
Autor: MM/Youtube Autobus z dziećmi wjechał na przejazd kolejowy. Wszczęto śledztwo. Ile grozi kierowcy?

Wszczęto śledztwo w sprawie rajdu autobusu szkolnego wiozącego dzieci. Nieodpowiedzialność kierowcy mogła spowodować wielką tragedią. Mężczyzna ominął w pół zamknięte rogatki i wjechał autobusem na przejazd kolejowy. Kierowcy grozi nawet 8 lat więzienia. Nagranie z przejazdu w zeszłym tygodniu zostało opublikowane na jednym z portali internetowych.

Prokuratura w Mińsku Mazowieckim wszczęła śledztwo w sprawie rajdu autobusu szkolnego wiozącego dzieci! – W związku ze zdarzeniem, do którego doszło 19 maja 2022 r. w miejscowości Chrośla, pow. miński, 20 maja 2022 r. Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowieckim wszczęła śledztwo w sprawie umyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym na przejeździe kolejowo – drogowym w miejscowości Chrośla, przez kierującego autobusem szkolnym m-ki iveco, którym przewożonych było co najmniej kilkunastu uczniów – przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Krystyna Gołąbek, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Kierowca ominął rogatki, przejechał przez przejazd kolejowy. Chwilę później, jak twierdzą świadkowie zdarzenia, torami przejechały dwa pociągi: osobowy i towarowy.

Kierowcy może teraz grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dziecięcym autobusem wjechał za szlabany. Wójt gminy domaga się surowej kary

Nagranie wideo z przejazdu autobusu zostało opublikowane w zeszłym tygodniu na jednym z portali internetowych. Na materiale widać nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy i slalom pomiędzy w pół zamkniętymi rogatkami.

Wójt gminy domaga się kary dla kierowcy

Wójt gminy Dębe Wielkie, Krzysztof Kalinowski przekazał w piątek, 20 maja, że zlecił przeprowadzenie w najbliższym możliwym czasie dodatkowych szkoleń dla nauczycieli oraz opiekunów pracujących w szkołach podstawowych i przedszkolu pod kątem bezpieczeństw drogowego ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

CZYTAJ TEŻ: Makabra na torach w Warszawie. Pociąg rozjechał kobietę i mężczyznę. Nie żyją

Wariacki, nocny rajd w Grudziądzu. Kierująca BMW była pijana jak smok
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE