Dziecięcym autobusem wjechał za szlabany. Wójt gminy domaga się surowej kary

2022-05-21 14:51
Dziecięcym autobusem wjechał za szlabany. Wójt gminy domaga się surowej kary
Autor: Youtube/MM

W sieci pojawiło się mrożące krew w żyłach nagranie. Widać na nim, jak na strzeżonym przejeździe kolejowym pod Warszawą, o mały włos nie doszło do makabry. Autokar z dziećmi przejechał przez tory mimo opuszczonych zapór i włączonej sygnalizacji świetlnej! Chwilę później przejechały tamtędy dwa pociągi. Wójt gminy Dębę Wielkie wydał oświadczenie. Domaga się surowej kary.

Horror na przejeździe kolejowym pod Warszawą

Szokujący incydent miał miejsce na przejeździe kolejowym w Chrośli w gminie Dębe Wielkie. Autobus szkolny przewożący dzieci zignorował zamknięte rogatki i slalomem przejechał przez przejazd. Cały materiał nagrany przez świadka zdarzenia został opublikowany na serwisie YouTube.

Przeczytaj też: Koszmarny wypadek pod Sochaczewem. 45-latek nie żyje, wśród rannych dzieci

Doskonale na nim widać zarówno manewry kierowcy, jak również to, że chwilę później przez tory przejechały dwa pociągi: osobowy i towarowy. Było o włos od tragedii! Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało. Sprawą zajęła się policja w Mińsku Mazowieckim.

Wstrząsające nagranie można obejrzeć poniżej:

Wójt domaga się kary

Do sprawy odniósł się Krzysztof Kalinowski wójt gminy Dębe Wielkie. W swoim oficjalnym oświadczeniu zapewnił, że gdy dowiedział się o zdarzeniu, zgłosił sprawę Komendantowi Powiatowemu w Mińsku Mazowieckim oraz polecił Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Górkach wszczęcie procedury wyjaśniającej i dyscyplinującej w stosunku do nauczycielki uczestniczącej w zdarzeniu.

To jednak nie wszystko

"Dodatkowo wezwał przewoźnika, którego kierowca przyjechał autobusem po zamkniętych rogatkach, do odsunięcia kierowcy od pracy na terenie gminy Dębe Wielkie. Analizowane są również inne kroki prawne w stosunku do przewoźnika" - czytamy w oświadczeniu.

Co więcej, wójt zlecił przeprowadzenie w najbliższym możliwym czasie dodatkowych szkoleń dla nauczycieli i opiekunów pracujących w szkołach podstawowych i przedszkolu pod kątem bezpieczeństwa drogowego ze szczególnych uwzględnieniem bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Anielka, Jaś i Angelika zginęli na przejeździe w Manach. Poruszający gest
Sonda
Jaką karę powinien otrzymać ten kierowca?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE