Bezczelny atak na parafię w Pruszkowie. Najpierw mafiozo, teraz pedofil

2022-01-20 12:00
Parafia w Pruszkowie
Autor: Google Street View Parafia w Pruszkowie padła ofiarą ataku ze strony internautów. Miało być zabawnie, ale niektórzy poczuli się urażeni

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie padła ofiarą bezpardonowego ataku! Na internetowych mapach Google Maps ktoś zmienił patrona świątyni. Najpierw kościół przemianowano na św. Pershinga, bossa mafii pruszkowskiej, a następnie na św. Trynkiewicza - pedofila i mordercę. Internauci zażartowali nawet ze świętego Jana Pawła II! Dowcip jednak nie przypadł wszystkim do gustu. O sprawie poinformowała nas oburzona Czytelniczka.

Parafia św. Pershinga w Pruszkowie - żart na Google Maps

Parafia pw. Świętego Kazimierza w Pruszkowie padła ofiarą bezpardonowego ataku! Internetowy troll zmienił nazwę parafii na Google Maps. Najpierw patronem świątyni został Pershing - gangster, przed którym w latach 90. drżała cała Polska, a następnie Mariusz Trynkiewicz - pedofil skazany za morderstwa i przestępstwa seksualne w latach 80. Nie wszystkim spodobał się ten żart. Niektórzy parafianie są oburzeni faktem, że ktoś zmienia patrona ich parafii na mafioza i pedofila. - To ludzie, którzy robili obrzydliwe rzeczy. Jak można było usunąć św. Kazimierza z nazwy naszego kościoła i przemianować go na coś takiego, nawet w żartach?! - nie może uwierzyć w bezczelność internautów Czytelniczka z Pruszkowa, która zgłosiła sprawę do naszej redakcji. Czarę goryczy przelało jednak żartowanie z godziny śmierci papieża Polaka, świętego Jana Pawła II. - Jakby tego było mało, ktoś wyedytował „godziny otwarcia” kościoła w Google. Według podanych informacji, parafia jest czynna w godzinach 4.20-21.37. To przecież godzina śmieci naszego papieża! - oburza się Czytelniczka.

Przeczytaj koniecznie: Warszawa: Śmierć biznesmena z Wawra owiana wielką tajemnicą. Mocne słowa rodziny

Parafia pw. św. Trynkiewicza w Pruszkowie
Autor: Google Maps Żart na Google Maps: Parafia pw. św. Trynkiewicza w Pruszkowie

Żarty na Google Maps

Żart ze zmianą nazwy parafii w Pruszkowie na Google Maps to nie pierwszy taki przypadek. Inspiracją dla tego psikusa mogła być historia z gminy Lipka, gdzie przemianowano patrona kościoła na Bedoesa SBM - znanego bydgoskiego rapera. Tam jednak dowcip miał bardzo poważne konsekwencje: „nowa” nazwa parafii przez nieuwagę znalazła się w oficjalnych kalendarzach zamówionych przez gminę.

Sonda
Bawi cię żart ze zmianą nazwy parafii?
Otworzyli kolejny nowy peron na Warszawie Zachodniej. Imponujący efekt prac
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE