Dramat!

Biały horror w Sokołowie Podlaskim. 40-latek zamarzał na śniegu, dramatyczna walka z czasem

2022-12-19 20:25

Dramatyczna akcja w Sokołowie Podlaskim! 40-latek wpadł w zaspę śnieżną i nie mógł się ruszyć. Ostatkiem sił zadzwonił na policje. Jego telefon był prawie całkowicie rozładowany. Co gorsza, nie wiedział gdzie dokładnie jest. Z każdą chwilą był coraz bliższy śmierci. Do akcji ratunkowej poderwały się wszystkie służby. Rozpoczął się dramatyczny wyścig z czasem.

Sokołów Podlaski. Zadzwonił powiedzieć, że zamarza

Horror rozegrał się w czwartek (15 grudnia). Około godziny 21:30 na posterunek policji w Sokołowie Podlaskim zadzwonił mężczyzna. - twierdził, że jest przemarznięty i nie wie dokładnie, gdzie jest. Dodał, że widzi budynek należący do przedsiębiorstwa przemysłowego. Na miejsce pilnie skierowani zostali policjanci pełniący służbę, a także funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego oraz operator drona – przekazała st. sierż. Aleksandra Borowska z policji. W akcję zaangażowali się też strażacy i pogotowie ratunkowe. Liczyła się każda minuta, bo na siarczystym mrozie organizm wychładza się bardzo szybko.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim skontaktował się telefonicznie ze zgłaszającym, aby ustalić więcej szczegółów, m.in. dokładniejszą lokalizację. Zgłaszający dodał, że leży w śniegu, nie da rady wstać. Powiedział też, że widzi w oddali sygnały świetlne radiowozu Policji. Powiedział również, że zaraz rozładuje mu się telefon. Dzięki szybkim działaniom wszystkich służb, odnaleziono leżącego w śniegu mężczyznę, który nie mógł się podnieść. Został zaniesiony przez policjanta i strażaków do karetki, gdzie zespół ratownictwa medycznego udzielił mu pomocy. Później został przetransportowany do szpitala. Szczęśliwie udało się ocalić mu życie.

Biały horror w Sokołowie Podlaskim. 40-latek zamarzał na śniegu, pomoc przyszła w ostatniej chwili
Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?

Co jest najtrudniejsze w życiu na ulicy? Czy z bezdomności da się wyjść?

Posłuchaj rozmowy z wolontariuszką!

Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki