Borkoś z nagrodą od miasta

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS "Borkoś" z nagrodą od miasta

WYRÓŻNIONY PRZEZ RADĘ WARSZAWY

Borkoś z nagrodą miasta. "Za pieniądze z nagrody kupię studentom apteczki"

2022-08-02 5:15

Ratownik wolontariusz Marcin Borkowski „Borkoś” został doceniony przez Radę Warszawy. Otrzymał nagrodę miasta. Odebrał ją na tej samej uroczystej sesji, na której tytuły Honorowego Obywatela Warszawy otrzymali Hanna Gronkiewicz-Waltz i Witalij Kliczko.

Michał Borkowski "Borkoś" z nagrodą miasta

To ratownik medyczny, który z pasji pomagania ludziom uczynił swój życiowy cel. Zasłynął jako wolontariusz, który za własne pieniądze kupił oraz wyposażył motoambulans i po godzinach patrolował ulice Warszawy, niosąc pomoc innym. W zeszłym roku, w dniu dorocznego święta ratownictwa medycznego, sam uległ wypadkowi, a po powrocie do swojej misji przesiadł się do elektrycznego auta, dopasowanego do jego potrzeb... ” – czytamy w uzasadnieniu przyznania nagrody „Borkosiowi”.

CZYTAJ TEŻ: Musiałem trochę przepłakać, ale jestem silny. Borkoś wygrał walkę o życie i wraca na ulice!

Nagroda miasta to 10 tys. zł. Jednak ratownik pasjonat nie zamierza wydać tych pieniędzy na własne potrzeby, choć po dramatycznym wypadku w październiku 2021 r. wciąż musi rehabilitować rękę. – Żebra się zrosły, noga się zrosła, ale prawa ręka nie chce, więc jeszcze trochę wizyt u lekarzy przede mną. Ale dzięki cudowi medyków to i tak pięknie, skoro miałem 4 proc. szans na przeżycie – przyznaje.

Pieniądze z nagrody przeznaczy na zakup apteczek

Za pieniądze z nagrody zamierza kupić 100 apteczek i wyposażyć w nie studentów samochodówki. – Apteczki w naszym kraju nie są obowiązkowym wyposażeniem kierowcy, więc kupię je, by kierowcy mogli, podobnie jak ja, reagować i ratować życie ludziom. Ja – "Borkoś" – wszędzie przecież nie dojadę – mówi z uśmiechem Marcin Borkowski

NIE PRZEGAP: Borkoś podzielił się radosną nowiną. "Nasze 3745 gramów miłości"

Borkoś z nagrodą miasta Warszawy. Na co ją przeznaczy?
Sonda
Lubisz Borkosia?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki