28-letni Łukasz G. usłyszał zarzut zabójstwa Maćka z Tucholi

i

Autor: Facebook reprodukcja Piotr Lampkowski/Super Express; Policja 28-letni Łukasz G. usłyszał zarzut zabójstwa Maćka z Tucholi

NAJNOWSZE DONIESIENIA

Brutalne zabójstwo na Nowym Świecie. 28-letni Łukasz G. usłyszał zarzuty. Trwają poszukiwania kolejnych podejrzanych

2023-01-31 14:13

We wtorek, 31 stycznia, w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie 28-letni Łukasz G. usłyszał zarzuty zabójstwa 29-letniego Macka z Tucholi. Do zabójstwo doszło na Nowym Świecie, 8 maja ubiegłego roku. Na miejsce tragedii została wezwana policja, a także służby ratunkowe. Pomimo udzielonej pierwszej pomocy i wysiłku lekarzy, mężczyzna zmarł. Trwają poszukiwania dwóch kolejnych podejrzanych.

Warszawa, Nowy Świat. 28-letni Łukasz G. usłyszał zarzut zabójstwa

W poniedziałek, 30 stycznia, zatrzymano pierwszego z trzech poszukiwanych mężczyzn w sprawie zabójstwa 29-letniego Maćka. Łukasz G. we wtorek, 31 stycznia, został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Podejrzanemu zostały ogłoszone zarzuty. Został przesłuchany. Prokuratura nie podaje informacji dotyczących stanowiska procesowego podejrzanego oraz treści jego wypowiedzi – przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Zarzuty dotyczą zabójstwa 29-latka poprzez trzykrotne ugodzenie go ostrym narzędziem.

Prokurator skierował do sądu wniosek o utrzymanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego – dodała Skrzyniarz.

Trwają poszukiwania kolejnych podejrzanych w sprawie zabójstwa 29-latka

Oprócz zatrzymanego Łukasza G. listem gończym są ścigani 25-letni Dawid Mirkowski oraz 24-letni Sebastian Włodarczyk.

28-letni Łukasz G. już wcześniej był znany organom ścigania. Mężczyzna był współpodejrzanym w procesie Krzysztofa U. „Fama”, oskarżonego o podpalenie klubu przy ul. Foksal.

24-letni Dawid Mirkowski to zawodnik mieszanych sztuk walki, który w przeszłości był reprezentantem warszawskiego klubu Garuda Muay Thay Gym. 23-letni Sebastian Włodarczyk również był znany stołecznym organom ścigania. W połowie sierpnia 2017 roku brał udział w pobiciu kierowcy autobusu na pętli autobusowej przy ul. Ossowskiego na warszawskim Targówku.

Sonda
Na jaką karę zasłużył Stefan W. - zabójca prezydenta Gdańska?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają