Atak nożowniczki na Nowym Świecie w Warszawie. Zaatakowała przypadkowych przechodniów

i

Autor: Marek Kudelski / Super Express Atak nożowniczki na Nowym Świecie w Warszawie. Zaatakowała przypadkowych przechodniów

Straszne sceny

Atak nożowniczki na Nowym Świecie w Warszawie. Zaatakowała przypadkowych przechodniów

2022-08-07 14:50

Dramatyczne sceny w centrum Warszawy. W niedzielę po południu kobieta idąca ulicą Nowy Świat z niewyjaśnionych przyczyn zaatakowała ostrym narzędziem przypadkowych przechodniów. Dzięki szybkiej interwencji policji udało się ją obezwładnić. Dwie ranne osoby zostały przetransportowane do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

Atak nożowniczki w centrum Warszawy. Dwie osoby ranne

Informacje o ataku na ulicy Nowy Świat w Warszawie jako pierwszy podał portal RMF24.pl. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kobieta wyciągnęła ostre narzędzie - najprawdopodobniej nóż - i zaatakowała przypadkowych przechodniów. Na miejscu natychmiast interweniowali policjanci, którzy znajdowali się w pobliżu. 

Agresorka została obezwładniona, zatrzymana i przewieziona na komisariat. Do rannych wezwano pogotowie ratunkowe.

- Na miejsce wezwano służby medyczne, które po opatrzeniu przewiozły rannych do szpitala. Z naszych informacji wynika, ze te obrażenia nie zagrażają życiu i zdrowiu poszkodowanych, chociaż na razie osoby te pozostają pod opieką medyczną - poinformowała sierż. Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji.

Policjanci wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna ataku. Wiele wskazuje na to, że kobieta zostanie skierowana na obserwację psychiatryczną. To kolejny groźny incydent na Nowym Świecie. W maju, doszło tam do zabójstwa młodego mężczyzny. Do tej pory policjantom nie udało się złapać trzech podejrzanych o dokonanie zabójstwa, choć mają ich pełne dane oraz wizerunki. 

Czy czujesz się bezpiecznie na Nowym Świecie?
Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Warszawie?

Co popycha ludzi do zbrodni? Posłuchaj prawdziwych historii mrożących krew w żyłach w podcaście "ZŁO - Zbrodnia, Łowca, Ofiara".

Listen to "ZŁO - Zbrodnia Łowca Ofiara" on Spreaker.