Atak nożownika w Żabce w Warszawie. Policja opublikowała wizerunek sprawcy

i

Autor: Policja; Tadeusz Mróz Atak nożownika w Żabce w Warszawie. Policja opublikowała wizerunek sprawcy

PILNE: Atak nożownika przy Żabce w Warszawie. Policja opublikowała wizerunek sprawcy

2021-12-15 15:55

Policja opublikowała zdjęcia i dane nożownika, który w poniedziałek (13 grudnia), przy ul. Posagu 7 Panien 12 w Warszawie wielokrotnie dźgnął nożem 27-latka. Dostawca, który rozładowywał towar przed Żabką, walczy w szpitalu o życie. Poszukiwany napastnik, to 28-letni Markus Machałowski. Policja prosi o pilny kontakt każdego, kto wie, gdzie znajduje się mężczyzna.

Do dantejskich scen doszło w poniedziałek, 13 grudnia, o 11:30. Przed sklepem Żabka na Ursusie zatrzymało się szare BMW. Wysiadł z niego mężczyzna, który podszedł do 27-letniego pracownika i bez ostrzeżenia zaczął dźgać go nożem w plecy. Dostawca stał przed sklepem ze swoją dziewczyną, rozładowywał akurat towar. Na szczęście kobiecie nic się nie stało. Napastnik po chwili rzucił nóż, wsiadł do samochodu i odjechał. Pracownik sklepu z ciężkimi obrażeniami został zabrany do szpitala, gdzie walczy o życie. Nożownik, Markus Machałowski, to obywatel Armenii. Napastnik przygotował się do ataku, gdyż tablic rejestracyjnych jego samochodu nie udało się odnaleźć w rejestrze. Zastąpił je fałszywymi.

Policja apeluje o pomoc w ujęciu nożownika - Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, lub mają jakiekolwiek informacje na jego temat, proszeni są o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 47 723 93 50 lub 47 723 93 51 – powiedział podkom. Karol Cebula z policji. Policja podkreśla, że z miejsca zdarzenia nic nie zginęło, mamy więc do czynienia z usiłowaniem zabójstwa.

Atak nożownika przy Żabce w Warszawie

Nie wiadomo jakie motywy miał poszukiwany przez policję Markus Machałowski. Policja cały czas prowadzi śledztwo w tej makabrycznej sprawie. 

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Właściciel sklepu powstrzymał nożownika
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE