Ile zarabiają burmistrzowie

i

Autor: Piotr Grzybowski, Paweł Dąbrowski, Shutterstock Ile zarabiają burmistrzowie

Burmistrzowie w Warszawie nieźle sobie dorabiają! Zarobki urzędników wyższe niż pensja Trzaskowskiego. Najnowsze oświaczenia majątkowe

2021-06-13 20:01

Burmistrzowie warszawskich dzielnic zarobili w ubiegłym roku najmniej 140–150 tys. zł. To ci, którzy nie mieli żadnych innych źródeł dochodów, poza urzędem. Ale jest spore grono tych, którzy zasiadają w radach nadzorczych spółek czy są radnymi w sejmiku Mazowsza. I zgarniają tam niemałe pieniądze! Oni mogą dorobić do urzędniczej pensji w jednostkach samorządu, prezydent Warszawy nie może. Wielu włodarzy dzielnic Warszawy zarabia zatem więcej niż prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na swoim stanowisku! Kto z burmistrzów zarobił i dorobił najwięcej? O tym w tekście poniżej i w GALERII.

Zgodnie z najnowszym oświadczeniem majątkowym prezydent Rafał Trzaskowski zarobił w 2020 r. w urzędzie miasta 159 tys. zł. Urzędnik odpowiadający za całe miasto i ponad 20-miliardowy budżet Warszawy zarabia jednak w samorządzie mniej niż niejeden burmistrz dzielnicy. Bo warszawscy burmistrzowie mogą dorobić w innych jednostkach, prezydent miasta już nie. Najnowsze oświadczenia majątkowe burmistrzów pojawiły się już w Biuletynie Informacji Publicznej, choć jeszcze nie wszystkie. Z tych już dostępnych wynika, że wśród rekordzistów za 2020 r. jest burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk...

Burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk z pensji burmistrza wziął w 2020 roku 157 tys. zł. - a więc niemal tyle samo co Trzaskowski. Dorobił natomiast jeszcze w radzie nadzorczej Szybkiej Kolei Miejskiej, dostał też 20 tys. zł darowizny od rodziny i sprzedał auto za 35 tys. zł.

Kolejnym dorabiającym jest burmistrz Ursusa Bogdan Olesiński, który może poszczycić się zarobkami na poziomie blisko 200 tys. zł. On też oprócz pracy w urzędzie zarabia jako szef Rady Fundacji Warszawianka „Wodny Park”.

Obowiązki burmistrza z dodatkowymi zobowiązaniami  - także w partii - łączy Robert Kempa z Ursynowa. Ile uzbierał z pensji w urzędzie, ile zapłaciła mu dodatkowo Koalicja Obywatelska - PRZECZYTAJ W GALERII POWYŻEJ:

Polecamy także artykuł o Najlepszych burmistrzach Warszawy

W Warszawie jest też spore grono burmistrzów dzielnic, którzy łączą prace w urzędzie dzielnicy z mandatem radnego sejmiku województwa mazowieckiego.

To m.in. burmistrz dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski czy burmistrz dzielnicy Bemowo Urszula Kierzkowska. Ile udało im się łącznie zarobić?

Oto jaki majątek ma Rafał Trzaskowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE