Tak zarabiają współpracownicy Trzaskowskiego. Pensje warszawskich urzędników. Kto dostał najwięcej? Najnowsze oświadczenia majątkowe wiceprezydentów Warszawy [GALERIA]

2021-05-15 9:28 Izabela Kraj
Robert Soszyński - Rafał Trzaskowski - Michał Olszewski - Aldona Machnowska-Góra
Autor: SUPER EXPRESS Robert Soszyński - Rafał Trzaskowski - Michał Olszewski - Aldona Machnowska-Góra

Zajrzeliśmy do kieszeni i na konta najwyższych urzędników w Warszawie! Znamy zarobki najbliższych współpracowników prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Wszyscy wiceprezydenci Warszawy zarobili w 2020 roku więcej niż prezydent Trzaskowski! Głównie dlatego, że dorabiają w radach nadzorczych samorządowych spółek. Rekordzistą jest skarbnik Warszawy Mirosław Czekaj – w ubiegłym roku zarobił... Pokazuje to najnowsze oświadczenie majątkowe. Co mają wiceprezydenci Renata Kaznowska, Robert Soszyński czy Michał Olszewski? Ile udało się im zaoszczędzić podczas pracy w ratuszu? Ile mają na kontach? Jakie mają samochody? To wszystko w GALERII i tekście.

Spis treści:

1. Majątki współpracowników Trzaskowskiego. Zarobki w 2020

2. Majątki wiceprezydentów. Nieruchomości, oszczędności GALERIA

3 Majątki wiceprezydentów Warszawy. Rekordzista

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski – tak jak pisaliśmy już na se.pl – zarobił w ubiegłym roku na pracy w ratuszu prawie 160 tys. zł. To o niecałe 8 tys. zł więcej niż rok wcześniej. Ale nie zarabia najwięcej w całym urzędzie. Ustawa kominowa zabrania radzie miasta przyznać mu większą pensję niż ma obecnie. Ale już jego zastępcy mają dużo wyższe wynagrodzenia. Wszyscy wiceprezydenci Warszawy zarobili w 2020 roku więcej niż Rafał Trzaskowski! Głównie dlatego, że dorabiają w radach nadzorczych spółek. Prześledziliśmy najnowsze oświadczenia majątkowe najbliższych współpracowników Rafała Trzaskowskiego. Rekordzistą pod względem wysokości wynagrodzenia w urzędzie miasta jest skarbnik Warszawy Mirosław Czekaj, który przygotowuje od 14 lat budżet miasta i obecnie kontroluje wydawanie ponad 21 mld zł. Od lat zarabia najwięcej i jego zarobków nie jest w stanie doścignąć nikt z innych wysokich urzędników.

Mirosław Czekaj
Autor: Marek Zieliński/SE

Skarbnik miasta zarobił najwięcej!

Za 2020 rok Mirosław Czekaj zarobił ponad 443 tys. zł. Z czego w urzędzie miasta 376,6 tys. zł, w radzie nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego – 42,8 tys. zł a w SGH – 23,4 tys. zł.

Spośród wiceprezydentów najwięcej za ubiegły rok wypłacano Renacie Kaznowskiej, nadzorującej m.in. dwie problematyczne dziedziny - oświatę, i służbę zdrowia. Zarobiła 381,6 tys. zł, w tym 325 tys. zł w ratuszu a prawie 56 tys. zł w radzie nadzorczej przedsiębiorstwa MPRI. Tylko nieznacznie mniej – 362,6 tys. zł zarobił wiceprezydent Michał Olszewski, który niedawno przejął nadzór nad drogami, kontroluje też m.in. sprawy gospodarki odpadami. Wziął 322 tys. zł w urzędzie miasta i 40,6 tys zł w radzie nadzorczej TBS Warszawa-Południe. SZCZEGÓŁY POD ZDJĘCIAMI W GALERII "Tak zarabiają współpracownicy Trzaskowskiego"

Dorabiają w radach nadzorczych

Wiceprezydent od transportu i reprywatyzacji - Robert Soszyński dostał 297 tys. zł wynagrodzenia a 52,8 tys. zł dorobił w radzie nadzorczej Kolei Mazowieckich. Ostatnia z zastępców Rafała Trzaskowskiego - Aldona Machnowska-Góra jest na końcu tej listy z wynagrodzeniem za 2020 rok w wysokości 270 tys. zł. Ona nie zasiada w żadnej radzie nadzorczej.

Jakie oszczędności mają ci wysocy urzędnicy na swoich kontach? Czy w 2020 roku kupili jakieś nieruchomości? Jakimi samochodami jeżdżą? Zajrzeliśmy im do kieszeni, czyli do najnowszych oświadczeń majątkowych. Po szczegóły zapraszamy do powyższej GALERII

Trzaskowski poza PO? Znamienne słowa Pawła Zalewskiego
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE