Były żołnierz Specnazu skazany! Mieszkał w Polsce od wielu lat. Zastrzelił dwóch mężczyzn pod Grójcem

i

Autor: Alexas_Fotos/cc0/Pixabay.com; Aleksey Yermolov/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Sąd Okręgowy w Radomiu wydał wyrok ws. Rudolfa K., byłego żołnierza Specnazu, który zastrzelił w miejscowości Wierzchy pod Grójcem dwóch mężczyzn, (na zdj. oddział Specnazu w 2008 r.)

Były żołnierz Specnazu skazany! Mieszkał w Polsce od wielu lat. Zastrzelił dwóch mężczyzn pod Grójcem

2022-04-29 11:45

Sąd Okręgowy w Radomiu wydał wyrok ws. Rudolfa K., byłego żołnierza Specnazu, który zastrzelił w miejscowości Wierzchy pod Grójcem dwóch mężczyzn. Do zbrodni doszło w 1994 r., ale jego sprawców nie udało się wykryć. M.in. dzięki analizie DNA można było wrócić do zbrodni po wielu latach, co zakończyło się zatrzymaniem Ukraińca mieszkającego w Polsce.

Były żołnierz Specnazu skazany! Mieszkał w Polsce od wielu lat. Zastrzelił dwóch mężczyzn pod Grójcem

Jest wyrok ws. byłego żołnierza Specnazu Rudolfa K. Prokuratura Okręgowa w Radomiu oskarżyła go o podwójne zabójstwo, do którego doszło w lipcu 1994 r. w miejscowości Wierzchy pod Grójcem. Na terenie jednego z miejscowych gospodarstw rolnych znaleziono ciała dwóch mężczyzn, mieszkańców Strzałek Nowych, z ranami postrzałowymi klatki piersiowej i głowy, którzy mieli w dodatku skrępowane ręce i nogi. Już wtedy prowadzone na miejscu czynności ujawniły, że za zbrodnią stoi prawdopodobnie dwóch byłych obywateli ZSRR, których widywano w okolicy, gdzie mieli szukać pracy. - Pomimo umorzenia postępowania były prowadzone czynności operacyjno-wykrywcze, a także w miarę rozwoju możliwości i technik badawczych, uzyskiwano nowe opinie z zakresu badań genetycznych, balistycznych i biologicznych. Powyższe badania pozwoliły min. na wyizolowanie na zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladach profilu DNA sprawcy oraz odcisków jego linii papilarnych - poinformowała w grudniu ub.r. prokuratura w Radomiu.

Czytaj też: Ciągnik z Ukraińcami wjechał do sadzawki pod Garwolinem! 28-latek nie żyje [ZDJĘCIA]

Dzięki temu udało się ustalić, że jedną z osób odpowiedzialnych za podwójne zabójstwo jest 54-letni Rudolf K., obywatel Ukrainy, który od wielu lat mieszka w Polsce. Śledczy ustalili ponadto, że miał on za sobą szkolenie w Specnazie. Mężczyzna nie przyznał się do winy, a przed Sądem Okręgowym w Radomiu właśnie zakończył się jego proces. Jak informuje Gazeta Wyborcza Radom, oskarżony został skazany na karę dożywotniego więzienia, choć wyrok nie jest jeszcze prawomocny. W czasie zeznań K. powiedział, że za zbrodnię odpowiada jego znajomy z jednego z byłych państw ZSRR, którego poznał w Warszawie. Ofiary miał być mu winne pieniądze, dlatego razem z obywatelem Ukrainy pojechał do wsi pod Grójcem i zastrzelił obu mieszkańców miejscowości. 54-latek miał tylko stać na czatach, nie słysząc w tym czasie krzyków ani strzałów. Zeznał, że później nie spotkał już mordercy.

- W sądzie przyznał, że czuje się winny, że brał w tym udział, że związywał ofiary i nie reagował na działania znajomego. Zaprzeczył też, aby kiedykolwiek służył w wojsku - informuje Gazeta Wyborcza Radom.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Pogrzeb Milanka, który zginął przygnieciony płytą na cmentarzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE