Zamkną plac Zbawiciela? Działacze chcą zrobić z ronda deptak

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS Zamkną plac Zbawiciela? Działacze chcą zrobić z ronda deptak

Chcą zamknąć plac Zbawiciela i urządzić na nim tańce! Deptak zamiast samochodów? Nie wszystkim się to spodoba

2022-04-26 12:15

Plac Zbawiciela zostanie całkowicie zamknięty dla samochodów? Tego właśnie chcą działacze z Miasto Jest Nasze. Według ich pomysłu rondo miałoby zamienić się w deptak w wakacyjne weekendy. Do tej pory udało się im wywalczyć zajęcie jednego pasa na rzecz ogródków restauracyjnych. Teraz chcą całkiem zamknąć rondo dla samochodów i zorganizować na nim tańce! Okazuje się, że nie wszystkim się to podoba.

Miejscy aktywiści ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze chcą całkiem zamknąć plac Zbawiciela! Jak twierdzą, ma to pomóc restauratorom w podniesieniu się po pandemicznej rzeczywistości.

We wtorek (26 kwietnia) działacze ogłosili swoje pomysły. Chcą zorganizować nowe wydarzenie, czyli Święto Placu Zbawiciela. Impreza miałaby się odbyć w ciągu dwóch- trzech weekendów chcieliby zamknąć pl. Zbawiciela i ul. Marszałkowską. Aktywiści chcą urządzić na placu potańcówki! - Robiliśmy już takie rzeczy na Żoliborzu. Będzie to okazja dla okolicznych mieszkańców, emerytów i młodych do zabawy. Takie wydarzenia zbliżają do siebie ludzi – twierdzi aktywista Eryk Baczyński .

Pomysł budzi jednak dużo kontrowersji, szczególnie wśród okolicznych mieszkańców, któłrzy obawiają się korków. Co na to ratusz? - Nie popieramy zamknięcia placu Zbawiciela. Spowodowałoby to duże utrudnienia w centrum miasta – powiedziała rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk. Ratusz podkreśla, że to utrudniłoby m.in. prowadzenie działalności lokalnym przedsiębiorcom.

Ulubione miejsce warszawiaków

Plac Zbawiciela, to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. Dookoła jest pełno barów i restauracji, a latem ich ogródki pękają w szwach. Do tej pory aktywiści wywalczyli zlikwidowanie jednego pasa, zmiany wejdą w życie od 16 czerwca i potrwają do września. Ich nowy pomysł raczej jednak nie przejdzie.

Zamkną plac Zbawiciela? Chcą zrobić z ronda deptak
Sonda
Czy jesteś za zamknięciem pl. Zbawiciela dla samochodów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE