ROZBILI GANG

Ciemne interesy ujrzały światło dzienne. Skandaliczna produkcja fałszywych leków na potencje wstrząsa opinią publiczną

2023-08-14 8:41

Rozbito niebezpieczną grupę przestępczą, której członkowie zajmowali się nielegalną produkcją leków na potencję! Tabletki były sprzedawane jako ziołowe suplementy! Podczas akcji, funkcjonariusze CBŚP i KAS zatrzymali 4 osoby i przejęli ponad 800 tysięcy tabletek wartych około 32 miliony złotych.

Rozbili gang. Zabezpieczyli tabletki za 32 miliony złotych

Uderzenie w gang przeprowadzono na terenie trzech województw: mazowieckiego, zachodniopomorskiego i śląskiego. Funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby – 3 Polaków i obywatela Wietnamu. Przeszukano 20 obiektów, w tym magazyny, zabezpieczając ponad 800 tysięcy tabletek o szacunkowej wartości 32 milinów złotych. Podczas akcji zabezpieczono również maszyny służące do pakowania tabletek oraz puste opakowania przygotowane do napełnienia.

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie gangu mogli od kilku lat zajmować się nielegalną produkcją leków na potencję, wykorzystując przy tym przemycaną w hurtowych ilościach z Chin substancję czynną farmakologicznie.

Tabletki były sprzedawane jako ziołowe suplementy diety, pod charakterystycznymi nazwami wskazującymi ich działanie. Do obrotu wprowadzano je za pośrednictwem portali internetowych, sklepów stacjonarnych, a nawet sprzedawano na stacjach paliw – przekazał zespół prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji.

W Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania i sprzedawania sfałszowanych produktów leczniczych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 4 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa!

Sonda
Czy uważasz, że polska policja działa skutecznie?