Straż pożarna

i

Autor: KP PSP Racibórz

TRWA USTALANIE OKOLICZNOŚCI

Cud nad terenie Kanałów! Starszy mężczyzna wyłowiony z wody. Przywrócili mu oddech i bicie serca

2023-09-19 12:00

Do horroru w Ciechanowie doszło w poniedziałek, 18 września chwilę przed godziną 12. W rejonie Kanałów przy ul. Gostkowskiej zaroiło się od służb ratunkowych. Jak się okazało, na wodzie unosił się starszy mężczyzna. Wyciągnęli go stamtąd strażacy. Ratownicy medyczni przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Ciechanów. Z lodowatej wody wyciągnięto starszego mężczyznę

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek, 18 września chwilę przed południem przy ul. Gostkowskiej. Jak słyszymy od straży pożarnej, w wodzie zauważono mężczyznę.

Zgłoszenie dotyczyło osoby, która jest w wodzie i się nie rusza. Zgłosiła to osoba postronna. Na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej. Wyłowiliśmy z wody osobę poszkodowaną. Nie stwierdzono u niej czynności życiowych, przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej – mówił nam kpt. Damian Kołpaczyński z ciechanowskiej straży pożarnej.

Ratownicy medyczni, którzy rzucili się na pomoc 63-latkowi, przywrócili mu czynności życiowe. Poszkodowanego przetransportowano do szpitala. Policjanci, którzy pracowali na miejscu ustalali okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Sonda
Czy wiesz jak pomóc tonącej osobie?