Czarna seria utonięć na Mazowszu. 9 ofiar w ciągu 4 dni

i

Autor: Tadeusz Mróz Czarna seria utonięć na Mazowszu. 9 ofiar w ciągu 4 dni

Czarna seria utonięć na Mazowszu! Woda zabiła 9 osób w ciągu 4 dni

2022-06-29 16:29

Tragicznie rozpoczęły się te wakacje na Mazowszu. Od weekendu pod Warszawą utonęło w Wiśle, Świdrze, Narwi i w stawach aż 9 osób! Dramaty, które rozegrały się nad wodą, dosłownie mrożą krew w żyłach. W każdym wypadku w akcje poszukiwawcze i ratunkowe były zaangażowane liczne służby. Niestety finał zawsze był taki sam. Z akwenów funkcjonariusze wyławiali ciała kolejnych plażowiczów.

Wypoczynek nad wodą w te upalne dni stał się śmiertelnym zagrożeniem. Rozrywająca serce historia rozegrała się na dzikiej plaży w podwarszawskim Wieliszewie. Tam 19-latek wszedł na oczach swojej znajomej do rzeki. Niestety Narew okazał się zdradliwy i nastolatek nagle zniknął pod taflą wody. Jego ciało odnaleźli dopiero zaalarmowani przez wystraszoną dziewczynę strażacy, wykorzystując sonar. Martwy 19-latek leżał na dnie, 20 m dalej… Ale to tylko jedna z 9 ofiar w ciągu ostatnich 4 dni. Z żywiołem przegrał 50-letni wędkarz z Otwocka, który wpadł do wody i już nie wypłynął.

Czarna seria na Mazowszu! Ludzie toną na potęgę

Mianem czarnej serii można określić zdarzenia, które rozegrały się w okolicach Pruszkowa. W niedzielę mimo reanimacji nie przeżył 48-latek wyłowiony ze stawu na Gliniankach w Zielonce. W poniedziałek ze zbiornika wodnego tzw. żwirowni w Sokołowie służby wyłowiły ciało 27-letniego Ukraińca. Mężczyzna kąpał się w miejscu oznaczonym „czarnym punktem”. Trzecim topielcem w tych okolicach okazał się mężczyzna wyłowiony wczoraj ze stawu Hosera. Czwartym 47-latek, który utonął w sobotę w Parku Mazowsze. Z żywiołem przegrał również 38-latek wyłowiony (także w sobotę) ze zbiornika wodnego w Puchałach pod Michałowicami.

Policjanci apelują - nie traćmy zdrowego rozsądku nad wodą!

W większości tych tragicznych przypadków mężczyźni wybierali niebezpieczne miejsca do kąpieli: albo z zakazem, albo oznaczone jako „czarny punkt”. Zdarzało się, że wszystkiemu towarzyszył alkohol. Policjanci apelują, aby nie tracić nad wodą zdrowego rozsądku i kąpać się tylko w odpowiednio oznakowanych i wyznaczonych do tego punktach. I nie po alkoholu!

Sonda
Gdzie najlepiej spędzić wakacje w Polsce?
Nowe czarne punkty wodne na Mazowszu! Groza na kąpieliskach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE