Czołowe zderzenie rowerzystów w warszawskim Ursusie. Jedna osoba przewieziona do szpitala

i

Autor: Tadeusz Mróz

URSUS

Czołowe zderzenie rowerzystów w warszawskim Ursusie. Jedna osoba przewieziona do szpitala

2022-08-03 21:00

Częściej zdarzają się czołowe zderzenia z udziałem samochodów osobowych. W warszawskim Ursusie doszło do niecodziennego wypadku. Na ścieżce rowerowej zderzyło się dwóch kolarzy. – Kobieta próbowała wyminąć pieszych i zjechała na przeciwległy pas – przekazał dziennikarz „Super Expressu”, który rozmawiał ze świadkami tego zdarzenia.

W warszawskim Ursusie doszło do czołowego zderzenia kolarzy

Przy ul. Orląt Lwowskich w warszawskim Ursusie doszło do czołowego zderzenia dwóch kolarzy. – Wzdłuż drogi szybkiego ruchu S2 biegnie ścieżka rowerowa. To tam kobieta jechała na rowerze. Jak tłumaczyła policjantom, którzy pojawili się na miejscu, próbowała ominąć pieszych, którzy wyskoczyli na ścieżkę z krzaków – przekazał dziennikarz „Super Expressu”, który pojawił się na miejscu zdarzenia.

Kobieta miała zjechać na przeciwległy pas ruchu i zderzyć się czołowo z mężczyzną. – Rowerzysta z ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. W tym rejonie nie ma chodnika dla pieszych. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w których ludzie skracają drogę, przechodząc przez krzaki i ścieżkę rowerową – dodał dziennikarz.

ZOBACZ TEZ: Warszawa. Ukradł rower miejski i pojechał nim na zakupy. Wpadł podczas kontroli!

Jeden z rowerzystów wymagał pomocy medycznej

Informacje dotyczące tego zdarzenia potwierdził w rozmowie z „Super Expressem” sierż. szt. Jakub Pacyniak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. – Zgłoszenie wpłynęło do nas 3 sierpnia w okolicach godziny 9:28. Ze wstępnych informacji wynika, że na ścieżce rowerowej przy ul. Orląt Lwowskich doszło do czołowego zderzenia dwóch rowerzystów. Jeden z nich wymagał pomocy medycznej w szpitalu – przekazał policjant.

– Kierujący jednośladem został przetransportowany do szpitala – dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Na Woli schowasz swój rower pod ziemią. Jedyny taki parking w Polsce już otwarty

Auto wjechało w 12 rowerzystów. „Śmierć nie zostanie zapomniana”
Sonda
Zakładasz kask na wycieczki rowerowe?