PRZEŻYLI HORROR

Dramatyczny atak nożem w warszawskim szpitalu. Pacjent ranił sanitariusza i pielęgniarkę

2024-02-23 16:10

Prokuratura postawiła w piątek (23 lutego) zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty usiłowania zabójstwa oraz spowodowania lekkich uszczerbków na zdrowiu, po tym jak w środę (21 lutego) zaatakował nożem personel medyczny szpitala przy ul. Kasprzaka. Pokrzywdzeni odnieśli poważne obrażenia. Zatrzymany został ujęty przez policję na Mokotowie po intensywnych poszukiwaniach.

Warszawa. Atak nożownika w Szpitalu Wolskim

Wracamy do krwawego ataku nożownika, do którego doszło w środę (21 lutego) w Szpitalu Wolskim przy ul. Kasprzaka. Jeden z pacjentów zaatakował nożem personel medyczny. W wyniku ataku dwie osoby odniosły poważne obrażenia. Sprawca, który zbiegł z miejsca zdarzenia, został zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie Mokotowa, gdzie ukrywał się w jednym z parków.

W toku czynności procesowych ustalono, że pokrzywdzeni - personel szpitala na skutek zdarzenia odnieśli obrażenia skutkujące rozstrojem ich zdrowia poniżej 7 dni. Niemniej z uwagi na fakt, iż zostały one zadane z użyciem noża, a więc narzędzia niebezpiecznego, prokurator w dniu dzisiejszym postawił zatrzymanemu mężczyźnie dwa zarzuty usiłowania zabójstwa oraz spowodowania lekkich uszczerbków na zdrowiu pokrzywdzonych − przekazał prok. Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W związku z powagą zarzutów prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o aresztowanie podejrzanego na 3 miesiące.

Sonda
Czy kiedykolwiek groził Ci ktoś nożem?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki