Drogowcy zwężą kolejną ulicę! Znów padło na Bielany. Za wszystkim stoi miejscowy radny [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-06-21 18:24
Drogowcy zwężą ulicę Broniewskiego
Autor: MATERIAŁY PRASOWE Drogowcy zwężą ulicę Broniewskiego

Bielański radny Piotr Walas zawnioskował o wyznaczenie miejsc postojowych wzdłuż ulicy Broniewskiego. Według niego najlepszym sposobem by to uczynić jest zwężenie jezdni. Pozostała przestrzeń miała by być wykorzystana jako pas do parkowania równoległego. Postulat radnego popierają warszawscy urzędnicy. Drogowcy zabrali się już nawet za przygotowywanie projektu. Wszystko, po cichu, bez konsultacji społecznych i informowania mieszkańców.

Wokół zwężania stołecznych ulic trwa zagorzała dyskusja. Stołeczni urzędnicy niedawno poinformowali o planach przebudowy ulicy Sokratesa na Bielanach. Mieszkańcy są wściekli i walczą o zaprzestanie takich działań. Nie robi to jednak na warszawskich włodarzach wrażenia i zabierają się za kolejną ulicę w tej dzielnicy. Pomysł podsunął im w swojej interpelacji miejscowy radny Piotr Walas, który chce wyznaczyć miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Broniewskiego. Chodzi o odcinek od Alei Armii Krajowej do Alei Reymonta. Radny proponuje zwęzić pasy ruchu w obydwu kierunkach do maksymalnej, wymaganej przepisami szerokości 3,5 metra. - Taka organizacja ruchu pozwoli uzyskać minimum 3 metry szerokości dla stanowisk postojowych. To nie będzie generować dużych kosztów, gdyż jedyne koszty związane z tym przedsięwzięciem będą polegały na opracowaniu stosownej dokumentacji oraz wprowadzeniu odpowiednich oznaczeń w terenie – stwierdził Piotr Walas.

Według radnego zmiany mają być na korzyść mieszkańców, którzy mają problem z zaparkowaniem swoich aut w okolicy. - Przyczyni się to również do ochrony środowiska, gdyż ograniczy nielegalne rozjeżdżanie terenów zielonych. Spowoduje też mniejsze zatłoczenie na osiedlowych podwórkach – dodał radny.

Z tym pomysłem w pełni zgadzają się warszawscy urzędnicy. Pozytywnie zaopiniował go Zarząd Transportu Miejskiego i Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym, które zleciło przygotowanie wszelkich dokumentów Zarządowi Dróg Miejskich. - Mieszkańcy jak słyszą o kolejnym zwężeniu to pęka im żyłka. Ja jednak uspokajam, że ta jezdnia jest bardzo szeroka i ma tylko po jednym pasie w każdą stronę. Zmniejszymy jedynie szerokość pasów i uzyskamy w ten sposób miejsca postojowe. Nie ma się czego obawiać – stwierdził rzecznik ZDM Jakub Dybalski, który poinformował, że drogowcy rozpoczęli już prace nad sporządzeniem odpowiednich dokumentów projektowych.

Ulica Broniewskiego zostanie zwężona
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE