Rafał Trzaskowski. Najlepszy w I turze

i

Autor: EAST NEWS Rafał Trzaskowski. Najlepszy w I turze

Dwa dni na zebranie STU TYSIĘCY podpisów! W warszawskiej PO i Nowoczesnej pełna mobilizacja

2020-05-18 18:54

- To dopiero będzie wyzwanie! Wszystko wskazuje na to, że dostaniemy dwa dni na zebranie 100 tysięcy podpisów na Rafała Trzaskowskiego. Będzie niezła szkoła – mówią nam warszawscy działacze Platformy Obywatelskiej. Kto pomoże Trzaskowskiemu w kampanii?

Wszyscy czekają na oficjalne ogłoszenie kalendarza wyborczego. Jednak coraz głośniej, choć wciąż nieoficjalnie, w kręgach polityków słychać, że PiS zagra na czas. I da Koalicji Obywatelskiej zaledwie dwa dni na zebranie potrzebnej liczby podpisów, by mogła zarejestrować nowego kandydata na prezydenta, czyli prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który w piątek – zgodnie z wolą partii – zastąpił w tej roli wicemarszałek Małgorzatę Kidawę-Błońską. I już sondaże dają mu szansę na wejście do drugiej tury.

KIDAWA ZA TRZASKOWSKIEGO W WARSZAWIE. TO BEDZIE CIEKAWA ZAMIANA MIEJSC!

- Nadal jeszcze nie jestem oficjalnym kandydatem, bo nie jestem zarejestrowany – podkreśla Rafał Trzaskowski, jednocześnie mobilizując szeregi PO, by były przygotowane do szybkiej akcji.

NIEKTÓRZY BYLI POLITYCY PO SIĘ ZBUNTOWALI I PODPISÓW ZBIERAĆ NIE BĘDĄ . CZYTAJ TU

Rafał Trzaskowski. Najlepszy w I turze

i

Autor: SUPER EXPRESS Rafał Trzaskowski. Najlepszy w I turze

Tylko Trzaskowski – jako nowy kandydat - musi zebrać podpisy od nowa. Reszta kandydatów zachowuje podpisy zebrane przed 10 maja.

NAJNOWSZY SONDAŻ. TRZASKOWSKI W DRUGIEJ TURZE

- Damy radę! - zagrzewają się do walki politycy PO. Warszawskie struktury PO i Nowoczesnej mobilizują siebie, znajomych, rodziny do wielkiej i krótkiej akcji. - Wystarczą do tego duże miasta. Warszawa musi pokazać, że stoimy murem za Trzaskowskim. Ale rzeczywiście operacja logistyczna będzie gigantyczna – mówi nam warszawski polityk PO.

Działacze nie mogą jednak robić tego już dziś. Zgodnie z przepisami, zbieranie podpisów poparcia można zacząć dopiero po zarządzeniu wyborów i po rejestracji komitetu kandydata na prezydenta. Działacze mogą więc wyjść na ulice z kartami do podpisów dopiero, gdy marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosi oficjalnie kalendarz wyborczy. Jak słyszymy w kręgach PiS, marszałek da nowym kandydatom (na razie Trzaskowski jest jedyny wśród nowych) zaledwie dwa dni na zebranie tych 100 tysięcy. Wszystko wskazuje też na to, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca.

Kto personalnie spośród ekipy z warszawskiego ratusza pomoże Trzaskowskiemu w kampanii?  - Podam skład sztabu gdy już będzie ogłoszona oficjalnie data wyborów - mówi Rafał Trzaskowski.

CZY TRZASKOWSKI ZASŁUŻYŁ NA AWANS DO PAŁACU PREZYDENCKIEGO?

Super Raport 18 V (goście: Nitras, Migalski, Skiba)

CZYTAJ SUPER EXPRESS BEZ WYCHODZENIA Z DOMU KLIKNIJ TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany