Euro 2020 w Warszawie. Strefa Kibica na Narodowym. Jak się dostać?

2021-06-11 19:00 Alicja Guz
Kibice
Autor: Piotr Drabik flickr.com Kibice

Euro 2020 z rocznym opóźnieniem właśnie startuje. To będzie wielkie, sportowe wydarzenie! Pierwszy mecz rozegra się między reprezentacjami Turcji i Włoch już w piątek o godz. 21. Polacy podczas mistrzostw zmierzą się z drużynami Hiszpanii, Szwecji i Słowacji. Podczas zmagań Biało-Czerwonych warszawiacy będą mogli wspólnie kibicować w Narodowej Strefie Kibica. Jak się do niej dostać? Zobacz!

Spis treści

  1. Euro 2020 w Warszawie
  2. Euro 2020 - kiedy mecze polskiej reprezentacji?
  3. Euro 2020 - Narodowa Strefa Kibica
  4. Euro 2020 - jak się dostać na Narodową Strefę Kibica
  5. PRZECZYTAJ TEŻ: Luzowanie obostrzeń 10.06.2021. Konferencja premiera. Jakie zmiany w wakacje w Warszawie?
  6. Euro 2020. Strefy kibica w Warszawie

Euro 2020 w Warszawie

Euro 2020 właśnie się rozpoczyna! Fani piłki nożnej musieli czekać dodatkowy rok, by wreszcie zobaczyć zmagania piłkarzy podczas Mistrzostw Europy. Euro 2020 planowo miało odbyć się w ubiegłym roku. Niestety, pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany, a wielkie wydarzenie sportowe trzeba było odłożyć w czasie.

ZOBACZ TEŻ: Szok! Upił się i spowodował wypadek. Nie uwierzysz, kto siedział za kółkiem

Teraz gdy sytuacja pandemiczna nieco się opanowała, kibice z wypiekami na twarzach mogą szykować się do dopingowania swoich ulubionych drużyn. Euro 2020 rozpocznie się już w piątek, 11 czerwca meczem Turcja-Włochy. Przez miesiąc (do niedzieli, 11 lipca) 24 drużyny będą walczyły na murawie o miano tej najlepszej w Europie.

Euro 2020 - kiedy mecze polskiej reprezentacji?

Do Euro 2020 zakwalifikowała się również polska reprezentacja, która trafiła do grupy E. O wyjście z grupy Polacy zawalczą z Hiszpanią, Szwecją i Słowacją. Kiedy kibice będą mieli okazję ich dopingować? Pierwszy mecz polskiej reprezentacji już po niedzieli!

  • Polska-Słowacja – poniedziałek, 14 czerwca, godz. 18
  • Polska-Hiszpania – sobota, 19 czerwca, godz. 21
  • Polska-Szwecja – środa, 23 czerwca, godz. 18

Euro 2020 - Narodowa Strefa Kibica

Nic nie wyzwala więcej sportowych emocji, jak wspólne dopingowanie reprezentacji. Warszawiacy będą mogli zrobić to w Narodowej Strefie Kibica, która powstanie na Stadionie Narodowym. Tę radosną nowinę przekazał na czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Już niedługo na płycie areny wyrosną cztery wielkie telebimy, na których transmitowane będą zmagania polskiej reprezentacji na Euro 2020. Jak się okazuje, strefa będzie dostępna dla kibiców dopiero podczas drugiego meczu Biało-Czerwonych. Wówczas reprezentacja Polski zmierzy się z Hiszpanią.

Euro 2020 - jak się dostać na Narodową Strefę Kibica

Wejście na Narodową Strefę Kibica będzie całkowicie bezpłatne. Wystarczy pobrać darmowy bilet ze strony www.strefakibica.com. Fani piłki nożnej, którzy udadzą się na Narodową Strefę Kibica, będą zobowiązani do przestrzegania aktualnych wytycznych epidemicznych oraz do zajmowania wyłącznie miejsc, które będą wskazane na pobranych biletach.

PRZECZYTAJ TEŻ: Luzowanie obostrzeń 10.06.2021. Konferencja premiera. Jakie zmiany w wakacje w Warszawie?

Co ciekawe, transmisja meczu z Hiszpanią wystartuje o godz. 20:45, ale strefa zostanie otwarta już o godz. 18:30. To nie wszystko. "Wspólne kibicowanie piłkarzom Reprezentacji Polski poprzedzą liczne konkursy oraz interaktywne show. Na scenie wystąpią na żywo m.in. STORO Feat. Piotr Kupicha, Nowator i Skytech. Jak przed każdym meczem, również i tym razem, nie zabraknie wspólnego wykonania Mazurka Dąbrowskiego. Dodatkowo na gości Narodowej Strefy Kibica będzie czekało kilkanaście tysięcy biało-czerwonych flag, które pomogą we wspólnym dopingowaniu naszej narodowej drużyny" - czytamy na stronie PGE Narodowy.

Narodowej Strefie Kibica będzie towarzyszył również festiwal food trucków!

Euro 2020. Strefy kibica w Warszawie

Gdzie zatem warszawiacy mogą wspólnie kibicować Biało-Czerwonym podczas ich pierwszego meczu na Euro 2020? Opcje są dwie: albo w domu, albo korzystając z oferty lokali gastronomicznych. W stolicy są bowiem puby i restauracje, które na własną ręką organizują swoje własne, małe strefy kibica. Wystarczy się rozejrzeć po okolicy!

Rozpoczyna się Euro 2020
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE