Gang nożowników za kratami! Trzech Gruzinów grasowało na Pradze

2021-12-21 5:55
Gang nożowników za kratami ! Trzech Gruzinów grasowało na Pradze
Autor: POLICJA Gang nożowników za kratami ! Trzech Gruzinów grasowało na Pradze

Historia jak z filmu gangsterskiego! Trzech uzbrojonych Gruzinów obrabowało dwóch mężczyzn na Pradze! Wszystko miało miejsce 9 grudnia w bloku na ul. Ostrobramskiej. Napastnicy śledzili swoje ofiary przez pół miasta. Zdybali ich na klatce schodowej i grozili, że zadźgają nożem. Ukradli im portfel i telefon, wszystko o łącznej wartości 2 tysięcy złotych.

Wszystko wydarzyło się 9 grudnia w nocy. Dwaj koledzy, 26-latek i 24-latek wracali z klubu w centrum miasta. Nie podejrzewali, że cały czas śledzą ich trzej bandyci. Gdy weszli na klatkę schodową, zaczęło się piekło. Gruzini wbiegli za nimi, zaczęli ich bić. Po chwili zagrozili im nożem. Przerażeni mężczyźni oddali napastnikom swój telefon i portfel o łącznej wartości 2 tysięcy złotych. Szajka natychmiast ulotniła się z miejsca zdarzenia. Po wszystkim poszkodowani natychmiast zgłosili się na policję.

Funkcjonariuszom wystarczył tydzień, żeby dopaść trzech złoczyńców. W czwartek (16 grudnia) policja namierzyła ich, bo rozpoznała na monitoringu ich skodę, którą zwiali z miejsca zdarzenia. Okazało się, że wszyscy trzej nie mają polskiego obywatelstwa i mieszkają w hostelu w Zielonce. Policja wkrótce potem zapukała do ich drzwi. - W sprawie początkowo czterech mężczyzn, jednak zarzut rozboju usłyszeli trzej. To obywatele Gruzji w wieku od 20 do 25 lat – Joanna Węgrzyniak. 

Gang nożowników z Gruzji

Wobec trzech oskarżonych sąd orzekł tymczasowy areszt. Powinni się jednak przyzwyczaić do widoku krat, bo mogą spędzić za nimi nawet do 12 lat.

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Zatrzymanie w Kościanie gangu okradającego pasażerów pociągów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE